Hatay ve Kilis’te incelemelerde bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, daha sonra Şanlıurfa’ya geçti.

İlişkili Haberler


Sabah saatlerinde helikopterle Akçakale'ye gelen Özel, eski sınır kapısının bulunduğu alanda nöbet tutan askerleri ziyaret etti.

Buradan dönerken vatandaşlarla sohbet eden Orgeneral Özel, yolda karşılaştığı bazı vatandaşların ''Ne mutlu Türküm diyene'', ''En büyük asker, bizim asker'' şeklindeki tezahüratlarına onları alkışlayarak karşılık verdi.

ÖZEL: DİMDİK AYAKTAYIZ
Bu sırada elini yumruk yapıp, havaya kaldıran Özel, "Biz buradayız, dimdik ayaktayız" dedi.

Top mermisinin isabet ettiği evi de inceleyen Özel, daha sonra evine top mermisinin isabeti sonucu eşi ve 3 çocuğunu kaybeden Ömer Timuçin'e Bolatlar köyünde taziye ziyaretinde bulundu.

Genelkurmay Başkanı Özel ve beraberindeki komutanlarla taziye çadırında acılı aileye başsağlığı diledi. Okunan Kur'an-ı Kerim'i dinleyen Özel, Ömer Timuçin'le de bir süre sohbet etti.

Orgeneral Özel, “Bir vatandaşımızın acısı hepimizin acısıdır” dedi.

Ömer Timuçin de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla araması ve Orgeneral Necdet Özel'in taziye ziyaretine gelmesinin ''acısını sıfıra indirdiğini'' dile getirdi.

'DAHA ŞİDDETLİ KARŞILIK VERİRİZ'
Suriye’den gelen top mermilerine anında karşılık verildiğini hatırlatan Özel, “Devam ederse daha şiddetlisini, daha kötüsünü yapacağız. Anında karşılık verdik, ciddi zaiyat da verdirdik” diye konuştu.

Özel ve beraberindekiler İlçe Jandarma Komutanlığı'na geçerek buradan helikopterle ilçeden ayrıldı.

Necdet Özel'e, ilçedeki ziyaretlerinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi de eşlik etti.

MARDİN'DEKİ BİRLİKLERE DENETİM
Temaslarının ardından Mardin’e geçen Orgeneral Özel, Nusaybin ilçesinde sınırın sıfır noktasında bulunan Korgeneral Kenan Dalbaşar Kışlası'nda denetlemelerde bulundu.

Genelkurmay Başkanı Özel, ayrıca Akçakale ve Kızıltepe’de de denetleme yaptı.