Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki silahlı saldırıda hayatını kaybeden TÜPRAŞ Aliağa Rafinesi işletme operatörü Engin Yıldırım’ın cenazesi Buca Alevi Bektaşi Derneği'nin de bulunduğu Kuruçeşme'deki cemevine getirildi.

Baba İsmet Yıldırım, tören öncesinde Yüksekova’da kaldıkları kısa sürede yaşadıklarını anlattı.

Olay günü uzayan sakallarını “top sakal” modelinde kesen oğlu Engin’i sivil polislere benzediği için uyardığını söyleyen Yıldırım, “Oğlum böyle sivil polislere benzedin. Burada özel hareketçılar böyle kesermiş, sen dikkatlerini çekmeyesin, seni öyle zannetmesinler diyerek uyardım. Olay günü de bebek çok ağladığı için onlara telefon edip çağırdım ama bize acı haberi geldi” dedi.

Yıldırım için cemevinde düzenlenen törene eşi Sevcan Yıldırım, babası İsmet, annesi Fadime ve kız kardeşi Yasemin Yıldırım, İzmir Vali Vekili Ardahan Totuk, CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, İzmir milletvekilleri Mehmet Ali Susam, Musa Çam, Mustafa Moroğlu, Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Alevi Bektaşi Dernekleri Federasyonu Başkanı Selahattin Özel, Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, iş arkadaşları ve aile yakınları katıldı.

Törende Engin Yıldırım'ın eşi ile anne ve babası, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Sevcan ve İsmet Yıldırım'ın yan yana saf tutuğu cenaze namazının ardından terörist saldırıda hayatını kaybeden Yıldırım, Buca Kaynaklar Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Yüksekova ilçesinde düzenlenen saldırıda TÜPRAŞ tenisyeni Engin Yıldırım, öğretmen eşi Sevcan Yıldırım’ın yanında PKK’lı teröristler tarafından öldürülmüştü.