Özel tim sayısı artırılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü artan terör olaylarını da gözönünde bulundurarak özel harekat ve bomba uzmanı polisi sayısını artırmak için düğmeye bastı. Kısa süreli kurslarda yetiştirilecek polisler doğu ve güneydoğu'ya gönderilecek.

Haberler - NTV Haber 27.08.2015 - 00:55

Özel tim sayısı artırılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü, son dönemde artan terör olayları üzerine harekete geçti. Özel harekat ve bomba imha uzmanı yeni personelin eğitimi için çalışma başlatıldı. Eylül ve ekimde yapılacak kursların sonunda mezun olan yeni özel harekâtçı ve bomba imha uzmanı polisler, ağırlıklı olarak doğu ve güneydoğu'ya gönderilecek.

İl merkezlerinin yanı sıra kritik ilçelerde de görev yapacak yeni özel harekâtçılar, gerekli hallerde kırsal alanda jandarma ile birlikte operasyonlara da katılacak.

Polisler, fiziki yeterlilik ve mülakat testine katılacak, üst seviyede silah atış teknikleri öğretilecek. Ayrıca, arazide takip ve izleme, ağır silah kullanma, zırhlı araç kullanma, kırsal içinde ev ve mahalle arama, ile operasyon yapma eğitimleri verilecek. Adaylar, dayanıklılık eğitimleri de alacak.

Sayfa Yükleniyor...