Özgecan Aslan cinayetinde 3 kişi tutuklandı

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesine yönelik soruşturmada 3 kişi tutuklandı. Katil zanlısı Suphi Altındöken'ın jandarmadaki ifadesi ise kan dondurucu nitelikteydi.

DHA 16.02.2015 - 09:13

Özgecan Aslan cinayetinde 3 kişi tutuklandı

Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin 3 kişi tutuklandı.

Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan'ın hunharca öldürülmesiyle ilgili Suphi Altındöken (26), babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe (20) gözaltına alınmıştı.

Mersin Barosu'nda hiçbir avukat zanlıları savunmayı kabul etmedi.

Ancak yasa gereği baro, 3 zanlı için avukat atadı. Bu nedenle uzun bir süre karakolda bekletilen zanlılar,  avukat krizinin çözülmesinin ardından adliyeye sevkedildi.

Zanlıların Tarsus Adliyesi'ne sevki sırasında polis ve jandarma geniş güvenlik önlemleri aldı.

Delil torbaları da jandarma ekipleri tarafından adliyeye getirildi. Bu arada, zanlıların, gözaltında bulundukları sürede farklı nezarethanelerde tutulduğu öğrenildi.

Mahkemeye çıkartılan zanlılardan Ahmet Suphi Altındöken, "canavarca hisle öldürme", Necmettin Altındöken ile Fatih Gökçe ise "suça iştirak, yardım ve yataklık" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TECAVÜZE DİRENİNCE ÖLDÜRÜP YAKTI

Öte yandan Aslan'ın gözaltındaki katil zanlısı minibüs sürücüsü Suphi Altındöken'in jandarmada verdiği ifadeler kan dondurdu.

Tecavüz etmeye kalktığı Özgecan’ın direnmesi üzerine defalarca bıçakladığını söyledi. Genç kızın ölmediğini gördüğü için levye ile vurduğunu belirten zanlı, daha sonra cesedi yaktığını anlattı.

Cinayetin ardından gözaltına alınıp serbest bırakılan Altındöken, telefondan internete girince yakalanacağını anladığını kaydetti.

Altındöken, “Telefonumdan internete girince babamın ifadesi ile Özgecan'ın cesedinin bulunduğunu öğrendim. Çok aşırı panikledim. Gün boyunca şehirde gezdim. Akşam saatlerinde yakalandım” dedi.

Altındöken’in geçmişte kuyumculuk yapan babasının varlığını kaybetmesinin ardından başladığı minibüs şoförlüğünü gururuna yediremediği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...