İlişkili Haberler

Mersin'in Tarsus ilçesinde hunharca cinayete kurban giden üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın katil zanlısıyla ilgili açıklamalara, amcasının sözleri de eklendi.

Yeğeniyle ilgili, "Kendisiyle görüşmüyordum. Davranışları pek iyi değildi, kavgacı tipliydi" diyen amca Altındöken, şunları söyledi:

"Daha öncede vukuatları oldu. Babasını iki kere bıçakladı ve 3-4 kere sopayla kovaladı; birkaç kez de dövdü. Adana otogarda babasını en az yarım saat sopayla kovaladı. Annesini dövdü ve hastanelik etti. Bacısını dövdü ve her ay bir olay çıkarırdı.

Polisler devamlı dükkana gelip onu sorardı. Biz de konuşmadığımız ve nerde olduğunu bilmediğimiz için polislere yanıt veremiyorduk.

Evli ve bir çocuğu var. Karısına kötü davrandığını biliyoruz. Çünkü barışalı 4 ay oldu. Mutlaka babasını tehdit etmiştir, babası böyle birşey yapmıştır. Yoksa babası bunu yapacak bir insan değil. Kesinlikle ben babasını zorladığını düşünüyorum.

Silah taşıyor olaiblir ama bıçak çok iyi biliyorum."

"KEŞKE O KAZADA ÖLSEYDİ"

Zanlının amca oğlu, kuyumculukla uğraşan Edip Altındöken de şöyle konuştu: 

“Suphi’nin içi pis. Görüşmüyoruz. Kazanılacak insanlar değiller. 3 yıl önce bir motosiklet kazası geçirmişti. Keşke o kazada ölseydi.

Özgecan’a ve ailesine kendi kızımız gibi üzüldük. Aracılar vasıtasıyla, acılı aileye ‘Bu bir vahşet’ diyerek taziyelerimizi ilettik. Suphi, daha önce babasını bıçakladı. Karısını dövüyordu. Hatta bir ara boşandıklarını ardından da barıştıklarını duyduk. Ama görüşmediğimiz için bunları başkaları söylüyordu. Onunla aynı soyadını taşımak çok ağır.

İlişkili Haberler

İlişkili Haberler