Özgecan Aslan'ın katilleri cezaevinde vuruldu, Ahmet Suphi Altındöken öldü

Mersin'de öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katilleri Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken, cezaevinde silahlı saldırıya uğradı. Göğsünden vurulan Ahmet Suphi Altındöken hayatını kaybetti.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 11.04.2016 - 15:50 | Son Güncelleme : 11.04.2016 - 17:26

Özgecan Aslan'ın katilleri cezaevinde vuruldu, Ahmet Suphi Altındöken öldü

Özgecan Aslan davasında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken, Adana Kürkçüler Cezaevi'nde tutuluyordu.

Baba Altındöken ile oğlu Suphi Altındöken, cezaevinde silahlı saldırıya uğradı.

SUPHİ ALTINDÖKEN ÖLDÜ, BABASI TEDAVİ ALTINDA

Yaralanan baba-oğul hastaneye kaldırıldı. Hastane yetkilileri, Ahmet Suphi Altındöken'in göğsünden, Necmettin Altındöken'in de karın boşluğu ve kalçasından ateşli silahla yaralandığını belirtti. Ağır yaralı olan Ahmet Suphi Altındöken hayatını kaybetti.

ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayın aydınlatılması amacıyla adli ve idari soruşturma başlatıldı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla 1 adalet müfettişi, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü'nce de 2 kontrolör görevlendirildi. Öte yandan, baba ve oğlunun aynı koğuşta kaldıkları kaydedildi.

11 Şubat 2015'te Mersin Tarsus'ta kaybolan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, bindiği minibüste öldürülmüş, Aslan'ın cansız bedeni 2 gün sonra bulunmuştu.

Sayfa Yükleniyor...