Özgür Özel: Tebrik ediyoruz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 1 Kasım seçimleri ile ilgili olarak, "Görülen o ki AKP, iktidar partisi olmayı sağladı. Tebrik ediyoruz" dedi.

Haberler - DHA 01.11.2015 - 23:27 | Son Güncelleme : 01.11.2015 - 23:29

Özgür Özel: Tebrik ediyoruz

Seçim sonuçlarını CHP Manisa İl Teşkilatı binasında takip eden CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, değerlendirmelerde bulundu. CHP'li Özel, 1 Kasım seçimlerinde MHP'nin büyük bir oranda oy kaybettiğine dikkat çekti.

Özel yaptığı açıklamada, "Umduğumuz oy yükselmesini sağlayamamış olmanın üzüntüsü içerisindeyiz. Biz bu seçimlerde çok daha ciddi bir oy artışı ümit ederdik. Seçmenimizin verdiği karara sonuna kadar saygılıyız. Bugün gelinen noktada MHP'nin, HDP'nin ve Saadet Partisi'nin önemli miktarda oyunu AKP'ye kaydırdığını ve AKP'nin buradan gelen oylarla tek başına iktidarı yakaladığını görmek mümkün. Bunun için çok ciddi analizler yapılacak. Seçmenin uzlaşma çağrısını anlamak yerine fevkalade sert üsluplarda seçmene bir şeyler dayatan söylemin cezalandırıldığını görüyoruz. MHP, CHP'nin 7 Haziran gecesi yüzüne kapıyı kapattı. MHP'nin bugün her iki milletvekilinden bir tanesini kaybettiğini görüyoruz. Bu şartlar altında bizim seçmene verdiği mesajı algılamak, verdiği görevi layıkı ile yapmak dışında elimizde bir seçenek yok. Ama MHP'nin kendi elleriyle ülkeyi AKP'nin tek başına iktidara teslim ettiğinin gerçeğinin de altını çizmek durumundayız" diye konuştu.

CHP'nin 1 Kasım'dan sonra tarihten gelen misyonunu korumaya devam edeceğini söyleyen Özel, "Bundan sonraki süreçte seçmene saygılı, verilen görevi anlayan ve CHP'nin tarihten gelen misyonunun farkında olan ve ülkedeki demokrasinin, özgürlüklerin koruması, savunulması tutumunu güçlenerek sürdürecek. Üzerimize parlamentoda da sokakta da düşen yükün arttığının farkındayız. Bu süreçte CHP olarak her zaman olduğu gibi tüm ezilen kesimlerin, mağdurların, mazlumların sesi olmaya, bunu meclise taşımaya ve her geçen gün otoriterleşen bu sisteme karşı hukuk sınırları içinde parlamenter zemin içinde mücadelemizi artırarak sürdürmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

CHP'li Özel, partisinin Manisa'da belli bir oranda oyunu artırdığının altını çizerek, AK Parti'yi de 1 Kasım seçimlerdeki zaferinden dolayı tebrik etti. Özel, "Bugün Manisa'da belli bir oranda oyumuzu artırdık. Milletvekili sayımızı artırmak, 3 olan milletvekili sayımızı en az 4'e çıkarmak istiyorduk. CHP'nin bundan sonraki süreçte seçmeni anlayan, pozitif siyaset üreten, tecrübe ile gençliği bir arada harmanlayan ve bundan sonra gelişen her türlü süreçte üzerine düşen görevi yapan olumlu tavrını görmeye devam edeceksiniz. Görülen o ki AKP, iktidar partisi olmayı sağladı. Tebrik ediyoruz. Manisa'da MHP'nin oylarının fevkalade bir şekilde AKP'ye kaymasını da manidar olarak görüyoruz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...