Ülkemizdeki özgür yazılım savunucularının açık kaynak kodlu programları yaygınlaştırma çalışmaları devam ediyor. 1 ve 2 Nisan tarihleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde gerçekleşecek olan etkinlikte katılımcılara özgür yazılımların faydaları aktarılacak.

Özgür yazılımın sektöre neler katacağının işleneceği programda ayrıca, açık kaynak kodlu program geliştiricileri de birbirleriyle tecrübelerini paylaşacak. Linux Kullanıcıları Derneği'nin üstlendiği organizasyonda kullanıcılara ücretsiz Linux sürümleri de hediye edilecek.

Katılımcılar etkinlikte bulunan gönüllü görevlilerin yardımıyla bilgisayarlarına Linux yükletip bu işletim sisteminin nasıl çalıştığını da öğrenebilecek.

Özgür yazılım hareketinin önderlerinden akademisyen Benjamin Mako Hill ve IBM gibi büyük şirketlere açık kaynak kodlu yazılımların önemini anlatan Karl-Heinz Strassemeier organizasyona konuşmacı olarak katılacak.

Linux oyunlarıyla multiplayer maçların yapılacağı ve Türk özgür yazılım geliştiricilerinde konuşmacı olarak katılacağı organizasyonla ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.