Özkan Başbakan ile yarışmak istiyor

İkinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan, genel seçimlerde Başbakan Erdoğan'ın aday olduğu yerden milletvekili adayı olacağını söyledi.

Anadolu Ajansı 18.02.2011 - 11:57

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen ikinci ''Ergenekon'' davasının bugünkü duruşmasında, sanıkların taleplerinin alınmasına devam ediliyor.

Söz alan tutuklu sanık Tuncay Özkan, masumların yargılandığını, her şeyin görmezden gelinerek bir davanın yürütülemeyeceğini savundu.

Başbakan Erdoğan'ın kendisi hakkında 1200 dava açtığını, bunların hiçbirini kaybetmediğini kaydederek, ''Hakkımı aramayacak mıyım? Bu dava yüzünden gazetecilere binlerce dava açılmış. Açmayalım mı? İddianamede olmayan şeyleri varmış gibi yazıyorlar. Bunlar gazeteci değil. Bu mesleği bunlara bırakmayacağız'' diye konuştu.

Kendilerini cezaevinden çıkarmamak için bir kampanya yürütüldüğünü ileri süren Özkan, şöyle konuştu:

''Bu kampanyanın önüne geçemiyoruz. Siyaset yapmak istediğim için buraya alındım. Siyaset hakkım engellendi. Olmayan bir örgüt yaratılarak, buraya getirildik. Seçimde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aday olduğu yerden milletvekili adayı olacağım. Halkım seçmezse, yatarım içeride. Seçilirsem de çıkartmayabilirsiniz beni buradan. Hiç önemli değil.

Ben dokunulmazlığa karşıyım. Ama daha dokunmadık neyimi bıraktınız. Ben neden Başbakan Erdoğan'ın karşısında siyaset yapamıyorum. Ben siyaset yapacağım. Uzun süredir bunu söylüyorum. Lütfen engel olmayın.''

Duruşmada, taleplerin ve beyanların alınmasına devam ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...