NTV

Özkök: Uykularım kaçıyor

NTV Haber

Türkiye

“Balyoz” davasındaki tutuklama kararlarını değerlendiren eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, "Memleketin bu halinde yaşananları, gerginlikleri gördükçe çok üzülüyorum; uykularım kaçıyor” dedi.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, “Balyoz” davasında 163 sanık için verilen tutuklama kararını Hürriyet gazetesine değerlendirdi.

Açıklamalarının yanlış noktalara çekildiğini belirten Hilmi Özkök, “Bu ülkeyle ilgili önemli konularda, sağduyulu olmamız gereken meselelerde, artık hepimiz neredeyse bilincimizi kaybedip, futbol takımı tutar gibi taraf tutuyoruz. Yapmamız gereken iyiye iyi, kötüye kötü demek" dedi.

Özkök, "Memleketin bu halinde yaşananları, gerginlikleri gördükçe çok üzülüyorum; uykularım kaçıyor” dedi.

Davayla ilgili gelişmelere girmek istemediğini belirtten Özkök, "Bu kadar meslektaşımızın, silah arkadaşımızın yaşadığı durumla ilgili hassasiyetimizin olmaması mümkün mü? Olmazsa ayıp" diye konuştu.

Hilmi Özkök, şöyle konuştu: "Bugün baktığımızda aslında garp cephesinde yeni bir şey yok. Yapmamız gereken ideal demokraside insan haklarına hoşgörülü birbirinin düşüncelerine saygılı şekilde birbirine katlanarak, en zor konuları bile tartışabilmek.”