Öztürk iddiaları reddetti

AK Parti Elazığ Milletvekili Öztürk, Elazığ Belediye Başkanı Selmanoğlu'ndan hiçbir zaman, hiçbir ihale için talepte bulunmadığını ifade etti.

Anadolu Ajansı 21.04.2010 - 13:41

AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın dile getirdiği iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Hazar Temizlik A.Ş'de 2004'de ayrıldığını, o tarihten beri şirketle hukuki veya fiili hiçbir ilişkisinin olmadığını ifade eden Öztürk, anılan şirketin ortağı olduğu 2003-2004 yılları arasında da AK Parti üyesi, yöneticisi veya milletvekili olmadığını belirtti. Öztürk, aynı dönemde Elazığ Belediye Başkanlığının Fazilet Partisinde olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti;

''2004'den sonra ise belediye DYP'ye geçmiştir. AK Parti'li bir belediye de söz konusu değildir.

Ayrıca Hazar Temizlik A.Ş'de hissedar olan ve basında adı geçen Selçuk Öztürk'ün birinci, ikinci, üçüncü dereceden, kısaca yakın akrabam değildir.

22 Temmuz 2007 seçimlerinde milletvekili seçildim. Milletvekili seçildikten sonra da milletvekili seçilmeden önce de Elazığ Belediye Başkanı Sayın Süleyman Selmanoğlu'ndan hiçbir zaman hiçbir ihale için kesinlikle talepte bulunmadım.''

Öztürk, iddiaların, önce şahsını sonra AK Parti'yi yıpratmak amacıyla ortaya atıldığını belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...