Öztürk: Orijinalini Genelkurmay'a da gönderin

''Ergenekon'' sanığı Serdar Öztürk, bürosunda ele geçirildiği iddia edilen ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı''nın aslı ve ihbar mektubunun incelenmesi için Genelkurmay Askeri Savcılığı’na gönderilmesini istedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.10.2009 - 16:48

Avukat Serdar Öztürk, tutuklu bulunduğu Silivri 5 No'lu L Tipi Cezaevi’nden, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği dilekçede, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra tahliye edilen Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'i hiç tanımadığını söyledi.

Dilekçesinde, ''Dursun Çiçek bu işi yaptı, ortaya çıkınca her belgeyi imha etti de bir bu belgenin aslını bıraktı, sonra da o vatansever subay bunu aldı savcılara gönderdi öyle mi?'' şeklinde ifadeler kullanan Öztürk, buna inanmadığını bildirdi.

Serdar Öztürk, dilekçesinde kimliği meçhul bir kişinin, avukatı Demet Recber'i arayarak, ''Bu belgenin aslının kendisinde olduğunu ve İstanbul'da gizli bir kasada bulunduğunu, Serdar Öztürk'ün ofisine belgenin yerleştirilmesi talimatının verildiği, ortam dinlemesi kaydının CD olarak kendisinde bulunduğunu ve dosyada gizli tanık olduğunu'' söylediğini anlattı.

Avukatlarının, bu kişiyle yüz yüze görüştüklerini, belgeleri vermek için randevulaştıklarını dilekçesinde ifade eden Öztürk, avukatlarına bunun bir tuzak olduğunu söylemesi üzerine görüşmenin gerçekleşmediğini kaydetti.

Dilekçede, bu kişinin emekli özel harekatçı bir polis olduğunu öğrendiklerini kaydeden Öztürk, ''Belgenin aslı olduğu iddia edilen parçanın ve ihbar mektubunun zarfı ile birlikte inceleme için Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığına gönderilmesini'' talep etti.

Sayfa Yükleniyor...