Paça-çorap denklemi

Sezonun hit parçaları renkli pantolon ve ayakkabılar. Bunları kullanırken karmaşa yaratmamak çok önemli. Bunun yanısıra pantolon renginin çorapla uyum içinde olması da erkeklerin dikkat edeceği başka bir konu.

03.04.2012 - 10:38

Paça-çorap denklemi

2011-2012 İlkbahar-Yaz sezoununda kadın kıyafetleri kadar erkek giyisilerinde de canlı renkler moda. Erkek pantolonlarında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri paça boyu ve genişliği.

“GQ" Türkiye dergisi editörleri paça-çorap denkleminde dikkat edilmesi gereken noktalara değindi.

KLASİĞE DE RENK GEREK
Yazlık lacivert ya da gri takım elbiselerinizi tarçın rengi barok ayakkabılarla kullanırken, mor, fuşya, elektrik mavisi ince pamuk çoraplarla kendi renginizi ortaya çıkartabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli unsur paça boyu ve genişliği. Paça boyunuz ayak bileğinizde olmalı. Genişliği ise 19,5 cm’i geçmemeli.

BEYAZ KURALLARI
Yazın vazgeçilmezi beyaz pantolonları çorapsız giymeniz hassasiyetle önerilir. Ancak uzun sürelerde çorapsız ayakkabıyı konforlu hale getirmek için spor malzemeleri satan mağazalarda bulabileceğiniz bileksiz çorapları tercih edebilirsiniz. Çorapsız iddianızı dengelemek için beyaz pantolonunuzun paçalarını kıvırarak, siet, mokasen ya da bağcıklı ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz..

FARKLI TONLARLA ZENGİNLEŞTİRİN
Renk mecranıza bir rengin farklı tonlarında pantolon ve ayakkabı seçerek başlayabilirsiniz. Bu kombinasyona, yeşil ya da sarı gibi kontrast bir renkte çorap ekleyerek cesaret katabilirsiniz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...