New York Times, dünyanın ilk Flamenko Gitarı Profesörü Paco Pena’yı “Ölümlü insanları kaygılarından uzaklaştırabilecek kadar etkileyici bir virtüoz” olarak tanımlıyor, sahne performansını ise, “Dinleyici Peña’nın enstrümanıyla sergilediği ustalıktan daha mükemmelini bugüne dek hiçbir gitaristte gördüğünü hatırlamıyor” sözleriyle yüceltiyor.

Paco Peña, 3 yıl önce CRR’de verdikleri A Compás! (İlk Nabız) isimli konserde flamenkonun doğasında yer alan çok farklı ritimlerin etkisini aktarmış ve dakikalarca ayakta alkışlanmıştı.

Flamenko Gitarı Profesörü, besteci, oyun yazarı, yapımcı ve sanat danışmanı Paco Peña, bu kez karşımıza “Flamenco Vivo” ile çıkacak.

Gecede Peña’ya gitarda Paco Arriaga, Rafael Montilla; vokalde Miguel Ortega, Inmaculada Rivero, perküsyonda Nacho López eşlik edecek.

Angel Muñoz, Charo Espino, Ramón Martínez ise gecenin soluksuz izlenecek dansçıları. 

12 YAŞINDA SAHNEDE...
Gitar çalmayı 6 yaşında, kardeşinden öğrenen Paco Peña, ilk kez 12 yaşında sahneye çıkmış. Müzik kariyeri boyunca 20’nin üzerinde albüme imza atan, sayısız kişi ve topluluklarla konserler veren sanatçı, America’s Guitar Dergisi’nin okuyucuları tarafından aralıksız beş sene “Yılın En İyi Flamenko Gitaristi” olarak seçilmiş.

1981’de Cordoba’da Paco Peña Flamenko Merkezi’ni kuran ve ardından Córdoba Uluslararası Gitar Festivali’nin Sanat Direktörü olan Peña, Hollanda’da Rotterdam Konservatuarı’nda 1985 yılında dünyanın ilk Flamenko Gitarı Profesörü olmuştur.

Paco Peña, 1970 yılında farklı disiplinlerden gelen şarkıcı, dansçı ve müzisyenleri bir araya getirerek kurduğu, aynı ismi taşıyan topluluğu ile ülkemizde de sayısız konserler verdi. Paco Peña dünyaca ünlü topluluğu ile, sahnede her defasında sanatsal doruğa ulaşmayı ve seyircileri olduğu kadar kendi kendilerini de şaşırtmayı hedeflemektedir.

17 ve 26 TL olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişesi’nden ve Biletix’ten temin edilebilir.