'Palalı' dönmedi

Taksim Talimhane'de Gezi Parkı protestolarına katılanlara palayla saldıran ve hakkında yakalama kararı bulunan saldırgan Fas'tan dönüş bileti aldığı aldığı uçakla dönmedi.

23.07.2013 - 09:50

'Palalı' dönmedi

Taksim Talimhane'de, 6 Temmuz Cumartesi akşamı Gezi Parkı protestolarına katılan göstericilere pala ve sopalarla saldıran ve hakkında yakalama kararı bulunan Sabri Çelebi'nin dün akşam Türkiye'ye dönmesi bekleniyordu. Ancak Fas'tan dönüş bileti almasına rağmen uçağa binmedi.

Hakkında yakalama kararı çıkmasından bir gün önce, 10 Temmuz'da Fas'a giden Sabri Çelebi, Kazablanka'dan Türkiye'ye dönüş için bilet aldı. Ancak Çelebi'nin Atatürk Havalimanı'na dün saat 20.40'ta inen uçağa binmediği anlaşıldı.

Çelebi, Türkiye’ye dönüş için rezervasyon yaptırdığı 10 Ağustos tarihini 22 Temmuz'a çekmişti.

HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKTI
Sabri Çelebi'nin de aralarında bulunduğu 4 kişi, 7 Temmuz'da savcılık sorgularının ardından "kasten yaralama" ve "kamu görevlisine mukavemet" suçlarından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilmiş, nöbetçi mahkeme de 4 şüphelinin serbest bırakılmasına karar vermişti.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Veysi Büyükkılıç, 9 Temmuz'da, Sabri Çelebi'nin serbest bırakılmasına itirazda bulunmuştu. Savcı, "suçunun vasıf ve maiyeti" ile "mevcut delil durumunu" itirazına gerekçe göstererek, şüpheli Çelebi'nin tutuklanmasını talep etmişti.

İtirazı karara bağlayan nöbetçi İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Sabri Çelebi'nin tutuklanması için hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...