Palalı hakim karşısında

Gezi Parkı odaklı eylemler kapsamında Taksim'de izinsiz gösteri yapan gruptakilere palayla saldırdığı iddia edilen Sabri Çelebi'nin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılanmasına başlandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.12.2013 - 14:08

Palalı hakim karşısında

İstanbul 53. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Sabri Çelebi, Murat Ertik ve Şeyhmus Kırmızı katıldı. Askerde olduğu belirtilen sanık Ahmet Girgin ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada şikayetçiler Kaan Polat ve Seyfettin Efe de hazır bulundu.
     
Duruşmada savunma yapan sanıklardan Murat Ertik, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, görevli polislere direnmediğini ve kimseyi de yaralamadığını öne sürdü.
     
Olay gününde, Sabri Çelebi ve Cebrail Kırmızı'ya ait, daha önce çalıştığı restorana yemek yemek için gittiğini ve yemek yerken restoran önünde bir grup ile Çelebi'nin sözlü tartışma yaptıklarına şahit olduğunu aktaran Ertik, "Kendilerini uyardım ancak tartışma büyüdü ve arbede yaşandı. Bu arada grubun uzaklaşması için yerde bulduğum sopayı fırlattım. Daha sonra yerde kesici bir alet gördüm ve kimse alıp birine zarar vermesin diyerek aldım. Bu sırada görevli polisler geldi" dedi.

Sayfa Yükleniyor...