Büyüleyici beyazlığıyla dünya termal turizminin vazgeçilmezleri arasında bulunan Pamukkale, Hollywood filmlerine mekan olacak.

İlişkili Haberler


UNESCO'nun Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale, Hollywood yönetmenlerinin de ilgisini çekti. Başrolünü Nicolas Cage'in oynadığı ''Hayalet Sürücü 2'' filminin bazı sahnelerinin Pamukkale'de çekilmesi için incelemeler başlatıldı.

Filmin yapımcılığını üstelenen Brian Taylor ve beraberindeki 35 kişilik ekip Pamukkale'de incelemelerde bulundu. Uygun görülmesi durumunda Oscar'lı sinema oyuncusu Cage'in oynadığı filmin birçok sahnesi Pamukkale'de çekilebilecek.

Filmin diğer bir mekanı ise peri bacalarıyla dünyanın dikkatini üzerine çeken Kapodakya olacak. 2011 yılı ocak ayında başlayacak olan filmin çekimi için 400 kişilik bir grubun Pamukkale'ye gelmesi bekleniyor.

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, bu hafta içinde Sony firmasından yetkililerin kente geleceğini belirterek, Pamukkale'nin Hollywood filmlerinde mekan olarak kullanılmasının, şehrin turizmini daha çok konuşulur hale getireceğini söyledi.

Projenin Kültür ve Turizm Bakanlığının girişimleriyle gerçekleştirileceğini belirten Erkmen, ''Bu konuda çekimlerin Pamukkale'de yapılmasını sağlayan Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay'a çok teşekkür ediyorum. Bu film zaten dünyaca ünlü Pamukkale'nin daha etkin tanıtımı için büyük fırsat olacak'' dedi.

Yapım ekibinden filmde Buldan bezi gibi Denizli'ye özgü materyalleri kullanmalarını isteyeceklerini bildiren Erkmen, şunları söyledi:

''Pamukkale ve Denizli'nin tanıtımı için doğan bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Oyunculara ve yapımcılara Denizli'yi anlatacağız, doğal ve kültürel güzelliklerini görmelerini sağlayacağız, termal sağlık turizmini göstereceğiz.''

HAYALET SÜRÜCÜ
İlki 2007 yılında çekilen, Nicolas Cage ve Eva Mendes'in başrolünü oynadığı filmde, babası ve kız arkadaşının hayatı karşılığında ruhunu şeytana satan, ancak bu değiş tokuş yüzünden geceleri lanetli bir ruha dönüşen motosikletçinin yaşadıkları anlatılıyor.