'Pan’ın Labirenti' CNBC-e'de

Son yılların en iyi filmleri arasında gösterilen Guillermo del Toro'nun korkutucu masalı 'Pan'ın Labirenti' bugün CNBC-e'de.

'Pan’ın Labirenti' CNBC-e'de

CNBC-e’de Pazartesi akşamı 'Gişe Filmleri' kuşağında son 10 yılın en özel filmlerinden 'Pan’ın Labirenti/ El laberinto del fauno' gösterilecek.

Büyüsü bir an bile bozulmayan korkutucu bir masal olan 'Pan’ın Labirenti’nde, Guillermo del Toro hikayesini salt görsellikle bile anlatabileceğini kanıtlıyor.

Ivana Baquero, Sergi Lopez, Maribel Verdu ve Doug Jones'un başrolünde yer aldığı filmin hikayesi şöyle: Yer, İç Savaşı’nın ardından, Franko rejiminn hüküm sürdüğü İspanya. Zaman ise, 1944’ün Mayıs ve Haziran ayları. Filmin başkarakteri Ofelia annesiyle birlikte, Falanjist üvey babası Yüzbaşı Vidal’in yanına gidiyor. Vidal, Kuzey İspanya tepelerinde Franco rejimine karşı savaşan solcuların peşinde olan acımasız bir asker. Ancak, onun haberi olmasa da, solcular evinin içine kadar sızmıştır. Ofelia'nın annesi ise hamile ve hastadır. Ofelia bu tatsız çocukluk günlerini korkutucu olsa da aynı zamanda heyecan veren hayal dünyasıyla zenginleştiriyor. Gerçek dünya ile bir böceğin ardına düşüp labirente gittiği hayal dünyası şaşırtıcı bir şekilde birbirini tamamlıyor.

Filme özgün adını veren kocaman ve terk edilmiş labirent ise, gerçek dünyanın tehlikesine ve korkularına karşı koruma sağlamaktan çok uzak...

'Hellboy', 'Şeytanın Belkemiği', 'Blade 2' gibi filmlerin yönetmeni Del Toro'nun başyapıtı 'Pan'ın Labirenti', bugün saat 22.00'de CNBC-e'de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...