Tunceli'de Hozat Öğremenevi'nin önünde güvenlik amaçlı bekletilen polis panzeri, freninin boşalması sonucu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının yapıldığı Cumhuriyet Caddesi'nde töreni alanına girdi.

Polis panzeri, kutlamalara katılan Songül Göktürk ile polis memuru olan eşi Mehmet Göktürk'e, ardından tören alanının çevre duvarına çarparak durabildi.

Kazada, panzerin altında kalan Songül Göktürk öldü, polis memuru olan eşi Mehmet Göktürk ise ağır yaralandı.

Yaralı polis memuru Göktürk, askeri helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastenesi'ne kaldırıldı.

Göktürk, burada ameliyat edildi. Ameliyattan çıkan Göktürk'ün durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan Göktürk ve eşi Songül Göktürk'ün Elazığ'daki yakınları da hastane önüne geldi. Doktorlardan bilgi alan Göktürk'ün yakınlarının hastane önünde endişeli bekleyişleri sürüyor. Göktürk çiftinin yakınları hastane önünde göz yaşlarını tutamadı.

ÇOCUKLARI KURTARDI AMA...
Tunceli'nin Hozat İlçe Belediye Başkanı Cevdet Konak, polis panzerinin tören alanına girmesi sonucu ağır yaralanan polis memuru Mehmet Göktürk'ün, 1'i kendi çocuğu olmak üzere 5 çocuğu kurtardıktan sonra, eşini de kurtarmaya çalışırken panzerin altına kaldığını söyledi.

ART ARDA BAYILDILAR
Hatay'da Antakya Atatürk Stadı'ndaki törenler sırasında önce stat amiri Ahmet Serin fenalaştı.

Ambulansa alınarak ilk müdahalesi yapılan Serin, Antakya Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Serin'in ardından Milli Eğitim Müdürü Genç, daha sonra da Gençlik Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu baygınlık geçirdi.

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez, Genç ve Tütüncüoğlu'na olay yerinde ilk müdahaleyi yaptı.

Daha sonra statta bulunan ambulansla hastaneye kaldırılan Genç ve Tütüncüoğlu'nun, sıcak havanın etkisiyle tansiyonlarının düştüğü ve bu nedenle fenalaştıkları belirtildi.