'Para kazanıyorum, şehitlik yardımını kesin'

Henüz 2 yaşındayken babası şehit olan ve bu nedenle Mehmetçik Vakfı'ndan yardım alan Ömer Altundaş, iş yeri sahibi olunca paranın kesilmesi için vakfa dilekçe yazdı.

17.10.2012 - 10:47

'Para kazanıyorum, şehitlik yardımını kesin'

Mehmetçik Vakfı, şehit çocuklarına 18 yaşına kadar, eğitim alıyorlar ise de bu dönem bitene dek 300 ile 600 lira arasında değişen yardımlarda bulunuyor.

Bu yardımdan faydalananlardan biri de, 23 yaşındaki Yozgatlı Ömer Altundaş'tı. Henüz 2 yaşındayken babası şehit olan ve kısa süre önce de annesini kaybeden Altundaş, iş yeri sahibi olunca vakfa bir dilekçe yazdı.

TSK Mehmetçik Vakfı'nın dergisinde yer verilen dilekçe ile Altundaş, artık yardıma ihtiyacı olmadığını ve bu nedenle aldığı paranın kesilmesini istedi.

Altundaş dilekçesinde, geçen yıl kendi iş yerini açtığını ve kazanç elde etmeye başladığını, bu nedenle yardımın kesilmesini isteyerek, "Sizler sayesinde buralara geldim, ben de artık bir bağışçı olmak istiyorum, teşekkür ederim" dedi.

Mehmetçik Vakfı'nın dergisinde yer alan dilekçeyi okumak için tıklayın Mehmetçik Vakfı'nın dergisinde yer alan dilekçeyi okumak için tıklayın
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...