Yazdığı kitaplar, makaleler ve yaptığı konuşmalar ile dünyada büyük yankı uyandıran Charles Eisenstein, Eylül ayında ICT Bilişim Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılmak için İstanbul’a geliyor.

"Şirketler Dünyayı Yönettiğinde" adlı kitabın yazarı David Korten’ın Ode Dergisi’nin “25 Akıllı İyimser” konulu sayısında ‘zamanımızın gelmiş geçmiş en büyük düşünürlerinden biri’ olarak bahsettiği Eisenstein geçenlerde The Guardian gazetesinde yayınlanan ropörtajı ile de büyük kitlelere ilham vermekte. Aynı zamanda Türkiye'nin ilk zaman bankası olan Zumbara’nın bilgelik çemberinin bir üyesi olan Charles Eisenstein 13 ve 14 Eylül tarihlerinde Zumbara’nın organize edeceği iki etkinlik gerçekleştirecek.

Charles Eisenstein, 13 Eylül akşamı katılıma açık ‘Kutsal Ekonomi: Dönüşüm Çağında Para, Hediye ve Toplum’ adlı bir konuşma yapacak. Kutsal Ekonomi kitabında para sisteminin yabancılaşmaya, rekabete, kıtlığa, dağılmış toplumlara ve bitmek tükenmek bilmeyen büyüme zorunluluğuna neden olduğu gerçeğini ortaya koyarak, hediyeye dayalı antik ekonomilerden modern kapitalizme paranın tarihinin izini süren Charles, konuşmasında para, armağan ekonomisi ve kültürü gibi konulara değinecek.

Charles Eisenstein para tarafından yönetilen bir dünyada “doğru yaşam” ve idealler doğrultusunda nasıl yaşanacağı için endişelenenlere, bu geçişin bireysel boyutlarını da ele alarak hitap ediyor.

Konuşma 13 Eylül akşamı 20:00'de Kadir Has Üniversitesi'nde genel katılıma açık olarak gerçekleşecek.

Charles Eisenstein kim?
Charles Eisenstein, medeniyet, bilinç, para ve insanın kültürel evrimi temaları üzerine odaklanan bir eğitmen, konuşmacı ve yazardır.
Kitaplarının (İnsanlığın Yükselişi ve Kutsal Ekonomi) yanı sıra, online dergilerde yayımlanan makaleleri ve blog yazıları da internet üzerinde büyük takipçi kitleleri yaratmıştır. Sık sık konferanslarda ve etkinliklerde konuşmacı olarak yer alan Charles Eisenstein, radyo kanallarında ve podcast olarak sayısız röportaj vermiştir.
Eisenstein, Yale Üniversitesi Matematik ve Felsefe bölümünlerinden 1989 yılında mezun olmuş ve mezuniyetinden sonraki 10 yılı İngilizce-Çince çevirmen olarak geçirmiştir. Harrisburg Pennsylvania’da karısı ve üç oğluyla yaşamaktadır.