Parmağı kopan çocuk hastane hastane dolaştı

Sultangazi'de bir aile, çocuklarının kopon parmağını diktirmek için hastane hastane dolaşmak zorunda kaldı. Aile 5'inci hastaneye gittiğinde, iş işten geçmişti.

NTV Haber 27.07.2009 - 12:42

12 yaşındaki Doğan Ay, Sultangazi'deki iki katlı evlerinin çatısına çıktı.

Dengesini kaybetmesi üzerine merdiven boşluğuna düşen çocugun serçe parmağı korkulukların arasına sıkışarak koptu.

Ailesi de kopan parmağı bir poşete koyarak çocuklarıyla birlikte hemen hastaneye koştu.

İlk adres İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ydi. İddialara göre böylesine önemli bir hastanenin ameliyathanesi tadilatdaydı.

Aile de elinde kopan parmağın bulunduğu poşetle koşarak Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitti. Bu hastane parmağı dikecek donanıma sahip olmadığı için çocuğu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne sevk etti.

Ancak çocuğun parmağı burada da dikilemedi. Doğan Ay'ın parmağının koptuğu yere bir pansuman yapıldıktan sonra hastaneden gönderildiği öne sürüldü.

Aile çareyi bu kez de özel hastanelerde aradı. İlk olarak Fatih'teki bir özel hastaneye gidildi. Burada ameliyat için 8 bin, tedavi için de 4500 lira istendi.

İstenilen ücreti ödeyemeceğini söyleyen baba Nurettin Ay, bir süre bu hastanenin bahçesinde çaresizce bekledi.

Buradan da Gaziosmanpaşa'daki başka bir özel hastaneye giden babaya kötü haber verildi. İş işten geçmişti artık yani çocuğu parmağını kaybetmişti.

Nurettin Ay "Biri tatilde, biri başka bir şey söylüyor. Oradan oraya dolaştırıyorlar bizi. Nereye gidelim? Avrupa'ya, İngiltere'ye gidecek durumumuz yok ki. Şaşırdık kaldık. Parmağın koptuğu yere tedavi yapılması için bile hastane 1000 TL istedi." dedi.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise, bakanlığın olayı incelediğini açıkladılar. Bakanlık yetkilileri, söz konusu hastanelerin vakıf ve üniversite hastaneleri olması nedeniyle, doğrudan soruşturma açamadıklarını, ilk etapta inceleme yaptıklarını belirttiler.

Video: Sağlık skandalı

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...