NTV

Parti binasına 10. kumar baskını

Türkiye

Adana’da Güven Parti İl Başkanlığı binasına son 2,5 ayda 10. kez kumar operasyonu düzenlendi. Kumar oynadığı öne sürülen operasyonda 99 kişi hakkında işlem yapıldı.

Polis ekipleri, merkez Seyhan ilçesi Çakmak Caddesi'ndeki Güven Parti İl Başkanlığı binasında kumar oynatıldığı ihbarı üzerine operasyon düzenledi.

Bina çevresinde önlem alan ekipler, kumarda kullanılan tombala malzemelerinin bulunduğu çuvalın bahçeye atıldığını belirledi.

İl başkanlığının faaliyet gösterdiği dairedeki iki demir kapıdan biri polis ekiplerince, diğeri de bir süre sonra parti yöneticileri tarafından açıldı. İçeri girildiğinde yaklaşık 100 kişi, çay içip sohbet ederken görüldü.

Ekipler, tombala çekilişi ile kumar oynattıkları öne sürülen il başkanı ve yönetim kurulu üyesi 6 kişi hakkında adli soruşturma başlattı. Kumar oynadığı iddia edilen 92 kişiye ise 189'ar lira ceza uygulandı.

İl başkanlığı binasına, son 2,5 ayda aynı gerekçe ile 9 kez operasyon düzenlenmiş, parti yöneticileri ve kumar oynadığı iddia edilen kişiler hakkında yasal işlem yapılmıştı.