Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'a yanıt

Melih Gökçek, Bülent Arınç'a Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla yanıt verdi. Arınç için "Açıklamalarınla partinin başına hep dert oldun" ifadesini kullanan Gökçek, "Hesap sormayan namerttir" diyerek dava açacağını da söyledi.

Haberler - ntv.com.tr 24.03.2015 - 09:52

Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'a yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasındaki tartışma büyüyor.

Gökçek, Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kendisi hakkında yaptığı açıklamalara Twitter hesabı üzerinden yanıt vedi.

"Bülent Arınç'a açık mektup" başlığıyla paylaştığı mektubunda Gökçek, 'Arınç'ın yaptığı açıklamalarla partinin başına hep dert olduğunu' savundu.

Arınç'ın Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasına fitne sokmaya çalıştığını ileri süren Gökçek, "Çözüm süreciyle ilgili izleme heyeti ile Cumhurbaşkanımızın her şeyden haberi olduğunu söyledin, Cumhurbaşkanımız ise tam tersini söyledi. Cumhurbaşkanımızı neyle itham etme gayesini güttün?" ifadelerini kullandı.

"HÜKÜMET SÖZCÜLÜĞÜNDE NE İŞİN VAR?"

Hükümet Sözcüsü Arınç'ın bugünkü açıklamasında  kullandığı "Cumhurbaşkanını bilgilendirmediysek kusur bizim" ifadelerini hatırlatan Gökçek, "Dürüst politikacı söylediğinin arkasında durur. Eğer bir gün öyle bir gün böyle konuşuyorsan hükümet sözcülüğünde ne işin var?" diye yazdı.

"TWİTTER'DAN SALDIRIYORLAR"

Bülent Arınç ve ailesiyle ilgili "paralel yapı" iddialarını tekrar eden Gökçek, şöyle devam etti:

"Paralelin tetikçileri şu anda Twitter'dan bana saldırıyor. Hepsi tezgahlarının ifşa edilmesinden ve oyunlarının bozulmasından son derece rahatsız. Açıklamalarım AK Parti'de oynanmak istenen paralel fitne ateşini söndürmüştür."

"KİBAR VE MÜLAYİM BÜLENT ARINÇ GİTTİ"

Arınç'ın açıklamaları için "hakaret dolu iğrenç bir üslup" nitelendirmesinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı, "Kibar ve mülayim Bülent Arınç gitmiş; yerine hakaret yağdıran ve saldırgan bir Bülent Arınç gelmiştir" değerlendirmesini yaptı.

"SENİ DAVA EDECEĞİM"

"Keşke bana takındığın bu yiğitliğin onda birini Gezi olaylarında gösterseydin, Hakan Fidan'ın tutuklanma girişiminde gösterseydin" diyen Gökçek, Arınç'a dava açmaya hazırlandığını ise şu sözlerle anlattı:

"Sanma ki hakaretlerin karşılıksız kalacak. Ben sana hakaret etmeyeceğim. Çünkü hakaret eden kişi kendi seviyesini ortaya koyar. Ancak seni dava edeceğim. Hesabını mahkemede vereceksin."

"HESAP SORMAYAN NAMERTTİR"

Gökçek, Arınç'ın açıklamasındaki "Gökçek'le ilgili 100 konuyu seçimden sonra konuşmak isterim" ifadeleri için ise şunları söyledi:

"Kastının ne olduğunu ve delillerini mahkemede senden öğreneceğim. Sen bir adım geri kalırsan sana yazıklar olsun. Mahkemede hesap sormayan Gökçek namerttir."

Gökçek, "partisinin prensipleri nedeniyle" konuyla ilgil açıklama yapmayacağını da sözlerine ekledi.

İşte Twitter'da "Bülent Arınç'ın açıklamalarını dinledim... İşte cevabım..." mesajını paylaşan Melih Gökçek'in mektubu: 

TARTIŞMA İSTİFA ÇAĞRISIYLA BAŞLADI

Melih Gökçek Twitter hesabından yaptığı açıklamada; Erdoğan'ın izleme heyeti açıklamasına yönelik sözlerini eleştirdiği Arınç'ı "paralel yapı"nın talimatıyla hareket etmekle suçlamış ve istifaya çağırmıştı.

Bakanlar Kurulu'nun ardından düzenlenen basın toplantısında istifa çağrısına sert bir yanıt veren Bülent Arınç ise Gökçek'in "Görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli bir insan değil; oy isterken paralel yapının kucağına oturdu" ifadelerini kullanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...