HDP mitingindeki patlamada yaşamını yitirenlerin sayısı 4'e yükseldi

HDP'nin mitingindeki patlamada yaralanan bir kişi daha hayatını kaybetti. Patlama sonucunda yaşamını yitirenlerin sayısı 4'e yükseldi. Olayla ilgili gözaltındaki 22 kişiden 14'ü ise tutuklandı.

Anadolu Ajansı 14.06.2015 - 14:20

HDP mitingindeki patlamada yaşamını yitirenlerin sayısı 4'e yükseldi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, HDP'nin mitingindeki patlamada yaralanan bir kişinin daha hayatını kaybettiğini bildirdi.

Solmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 5 Haziran'da İstasyon Meydanı'nda HDP'nin mitingi sırasında 2 ayrı patlama meydana geldiğini hatırlattı.

Patlama sonucunda ağır yaralanan ve Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan A.T'nin yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini ifade eden Solmaz, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet Başsavcılığımızca meydana gelen patlama olayıyla ilgili yürütülen soruşturma tüm ayrıntılarıyla çok yönlü olarak sürüyor. Her ihtimalin titizlikle araştırıldığı soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir."

Patlama sonucunda N.K, Ş.K ve C.A, hayatını kaybetmiş, 100'ün üzerinde vatandaş da patlama ve sonrasında yaşanan izdiham nedeniyle yaralanmıştı.

A.T'nin hayatını kaybetmesiyle patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, olayın faili olduğu iddiasıyla gözaltına alınan O.G sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştı.

SALDIRIYLA İLGİLİ 14 KİŞİ TUTUKLANDI

Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran'ın silahlı saldırıda öldürülmesi ve sonrasında çıkan olaylarda 3 HDP'linin yaşamını yitirmesi ile ilgili olarak gözaltına alınan 22 kişiden 14'ü, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sayfa Yükleniyor...