Pazar sineması keyfi devam ediyor

Star'da Pazar Sineması keyfi devam ediyor. Clive Owen ve Naomi Watts'ın başrolünde oynadığı 'Uluslararası' TV'de ilk kez Pazar Gecesi Sineması'nda, 'Oyuncak Hikayesi'nin yaratıcılarından eğlenceli animasyon 'Sevimli Canavarlar' ise Düşler Sineması Kuşağı'nda ekrana gelecek.

13.01.2012 - 16:02

Pazar sineması keyfi devam ediyor

Clive Owen ve Naomi Watts'ın başrolünde oynadığı 'Uluslararası' TV'de ilk kez Pazar Gecesi Sineması'nda ekrana gelecek.

Ünlü Alman yönetmen Tom Tykwer’ın yönettiği  filmin Almanya’da başlayan çekimleri, bir çok Avrupa Şehri ile İstanbul’da Süleymaniye Camii ve Yerebatan Sarnıcı’nın da yer aldığı tarihi mekânlarda gerçekleştirildi. Filmdeki düğümün çözüldüğü İstanbul sahnelerinde ünlü oyuncu Haluk Bilginer de yer aldı. Çekimleri birçok ülkede yapılan film, güçlü oyuncu kadrosuna sahip.

Takıntılı bir interpol ajanı olan Louis Salinger ve Manhattan Bölgesi avukatı Eleanor Whitman, dünyanın en güçlü bankalarından birine adaleti getirmeyi amaçlamaktadır. Kara para aklama, silah ticareti dahil birçok yasal olmayan işlemleri su yüzüne çıkarırlar.

Salinger ve Whitman’ın araştırmaları, onları Berlin’den Milano’ya oradan New York’a ve son olarak İstanbul’a götürür. Kendilerini uzun soluklu uluslararası bir kovalamacanın içinde bulurlar. Salinger ve Whitman’in terörü finanse etmeye devam eden bankanın amansızca peşini bırakmamaları, hayatlarını tehlikeye atacaktır.

ULUSLARARASI
Yönetmen : Tom Tykwer
Oyuncular : Clive Owen, Naomi Watts, Ben Whishaw, Haluk Bilginer, Armin Mueller-Stahl, Ulrich Thomsen
Yayın Günü: 15 Ocak Pazar
Yayın Saati: 20.00

“Düşler Sineması” kuşağında bu hafta Sevimli Canavarlar / Monsters, Inc 15 Ocak Pazar günü saat 17:15’da Star’da olacak.

Hayalgücünün sınırlarını zorlayan, Sevimli Canavarlar, kapılarını kargaşa ve yaramazlığın, canavarlar büyüklüğünde kahkahalar attırdığı bir dünyaya açıyor.

Çocuklarınızla birlikte keyifle izleyebileceğiniz anmasyonda, Canavarlar, insanların çığlıklarına muhtaç kalınca eğlence başlıyor.

Canavarlar Dünyası adlı kendilerine has bir diyarda yaşayan ve enerji toplamak için arada bir insanların bulunduğu ortamlara gelmek zorunda kalan canavarların öyküsünü anlatıyor. Geliyorlar, çünkü Canavarlar Dünyası'nın enerji kaynağı, canavarlar tarafından korkutulan insanların attığı çığlıklar.

Gerçekte kötü niyetli olmayan bu tuhaf yaratıklardan Sully günün birinde kazara küçük bir kızı da Canavarlar Dünyası'na getirince, tek gözlü arkadaşı Mike başta olmak üzere tüm canavarlar dehşete kapılıyor. Neden mi? Çünkü Canavarlar Dünyası'ndaki inanışa göre insanlar toksik etki yapıyorlar ve küçük kızın varlığı onlar için bir salgın hastalık tehdidi anlamına geliyor...

SEVİMLİ CANAVARLAR
Yönetmen : Pete Docter, David Silverman, Lee Unkrich
Senaryo : Andrew Stanton, Pete Docter, Daniel Gerson, Jill Culton, Jeff Pidgeon, Ralph Eggleston
Yayın Tarihi : 15 Ocak Pazar
Yayın Saati : 17.15

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...