Pekinel Kardeşler'den evlere canlı konser...

'Güher&Süher Pekinel Live in Concert' DVD’si ikilinin nefes kesen konser performansıyla dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de...

29.12.2009 - 12:41

Pekinel Kardeşler'den evlere canlı konser...

İngiltere’nin önde gelen müzik eleştirmenlerinden ve The Pianist Magazine”in editörlerinden olan Alexander Letvin’in ''Arthur ve Karl Ulrich Schnabel'den sonra dünyanın en iyi piyanist ikilisi'' olarak tanımladığı Güher&Süher Pekinel’in canlı konser kayıtlarından oluşan ve hayatlarını konu alan belgeselden kesitler içeren ilk DVD’si 'Güher&Süher Pekinel Live in Concert' müzikseverlerle buluşuyor.

Canlı performansları, ''en az stüdyo kayıtları kadar başarılı ve nefes kesici'' olarak nitelendirilen Pekinellerin, Arthaus Musik tarafından hazırlanan bu konser kaydı DVD’sinde, Sir Colin Davis yönetiminde Mozart KV 365 iki piyano konçertosu, Zürih Tonhalle’de 2007 Yeni yıl Konseri kapsamında çaldıkları Poulenc’in iki piyano konçertosu, Darius Milhaud’nun Scaramouche’u, 2007 Luzern Festivali Açılış Konseri’nden Brahms’ın op.34 Fa minör sonatı ve Lutoslawski’nin Paganini varyasyonları yer alıyor.

Bunların yanısıra Unitel işbirliğinde gerçekleştirilen ve ikilinin hayatlarını konu alan 'Double Life' belgeselinden bölümler ile 2009 yılında Londra’da verdikleri söyleşiler de yine bu DVD’de bir araya geliyor.

Pekinellerin yine Arthaus Musik etiketiyle gelecek yıl yayınlanacak ikinci canlı konser kaydının öncüsü olan bu DVD’nin “Bonus Track”lerinde ise; Loussier’nin ikili için yazdığı Bach Caz düzenlemelerinden bölümler ile Bach’ın BWV 1062 iki piyano konçertosunun klasik versiyonundan bir bölüm yer alıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...