Pençe Kartal-2 Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 37'ye yükseldi

Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 4 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Bölgede etkisiz hale getirilen terörist sayısı 37 oldu.

Anadolu Ajansı - DHA 12.02.2021 - 18:03

Pençe Kartal-2 Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 37'ye yükseldi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan yazılı açıklamada, Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere yönelik 10 Şubat 2021 günü başlatılan harekatın planlandığı şekilde devam ettiği belirtildi.

Gün içerisindeki açıklamada, harekat kapsamında aralarında örgütün sözde üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu 33 teröristin etkisiz hale getirildiği duyurulmuştu.

Ancak ilerleyen saatlerde MSB'den yapılan yeni bir açıklamayla 4 PKK'lı teröristin daha etkisiz hale getirilmesiyle, bu sayının 37'ye yükseldiği bildirildi. Açıklamada, harekat ile teröristlerin inlerinin başlarına yıkılmaya devam edildiği vurgulandı.

''HAREKATA 40'TAN FAZLA SAVAŞ UÇAĞI KATILDI''

Öte yandan harekat kapsamında teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargah yerleri ile mağaralardan oluşan 50'den fazla hedefin, hava harekatı ile imha edildiği belirtildi.

40'tan fazla uçağın katıldığı harekatta insansız hava aracı ve silahlı insansız hava araçların yanı sıra tanker uçakları ve Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçaklarının da görev aldığı, büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanılan hava harekatında hedeflerin tam isabetle vurulduğu kaydedildi. Harekat ile terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır darbe vurulduğu belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...