Peri masalı bu akşam NTV’de

Dünyanın beklediği hikaye... Peki bu güzel çifti bir araya getiren neydi, prenses adayı nereden geliyor ve bu evlilik İngiliz Monarşisi’nin geleceği için ne anlam ifade ediyor? William ve Kate: Bir Mantık Evliliği' bu akşam NTV'de.

22.04.2011 - 11:59

Peri masalı bu akşam NTV’de

BBC’nin belgesel haline getirdiği peri masalı bu akşam NTV’de... İngiliz tahtının varisi Prens William, sıradan bir kız olan Kate Middleton ile evlenmek üzere. Çiftin hikayesi tam bir peri masalını anımsatsa da bu eğlenceli ve konuyu derinlemesine inceleyen film, Prens William ve Kate Middleton’un ne kadar ayakları yere basan ve modern bir çift olduklarını da ortaya koyuyor.

Belgesel, çiftin yakın arkadaşlarının, tarihçilerin, araştırmacıların ve Piers Morgan gibi tanınmış gazetecilerin de katkılarıyla, onların farklı geçmiş yaşantılarını ve yetiştirilme biçimlerini ve çifti nişanlanmaya götüren yolu takip ederken birbirleri için neden mükemmel olduklarını ve toplumda neden bu kadar popüler olduklarını ortaya koyuyor.

Prince William doğduğu günden itibaren kaderinde hizmet etmek vardı. Belgeselde bir yandan dünya basınıyla ilgilenmeyi öğrenirken bir yandan da özel hayatını gizli tutmayı başaran genç bir adamın sahne ışıkları altında nasıl büyüdüğünü görüyoruz. Tam tersi olarak Kate ise normal, orta halli ancak kızlarını özel okula gönderebilecek kadar varlıklı bir aileden gelmektedir. Film Kate’in alışılmadık yükselişini anlamak için onun geçmişine derinlemesine bir bakış sağlıyor. Kate 1660’tan bu yana İngiliz tahtına bu kadar yakın bir varis ile evlenecek “avam” sınıfından ilk insan olacak.

Kader onları İskoçya’daki St. Andrews Üniversitesinde bir araya getirdi. Prens Willam üniversitede kaldığı dört yıl boyunca medyanın ilgisinden uzakta olabildiğince sıradan bir hayat sürmeye çalıştı. Prens Willam ve Kate’in yolları Şili’de yakın arkadaşların birlikte kaldıkları evde geçirdikleri yıllarda kesişir ve aşkları orada filizlenmeye başlar.

Çiftin ilişkileri Nisan 2004’te Klosters kayak merkezinde ortaya çıkarıldı. O tarihten itibaren dünyanın en çok peşinden koşulan bekar erkeği olan Prens William ile Kate üç yılı aşkın bir süre çok yakın arkadaş olurlar. Filmde çiftin ilişkilerindeki iniş çıkışların sadece onları birbirlerine daha da yakınlaştırdığını ve gelecekleri için ortak bir zemin hazırladığını görüyoruz. Çiftin nişanı İngiliz kraliyet ailesi için yeni bir döneme işaret ediyor. Ancak genç çiftin ilişkisi için bir nokta çok açık: Bu bir aşk evliliği.

William ve Kate, bu akşam 22:10’da NTV’de... Tekrarı ise bu gece 03:15 ve Cumartesi 17:15’de...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...