Peruk içinde uyuşturucu

İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen operasyonda yabancı uyruklu bir kadının peruğunda, diğer turistin ise midesinde uyuşturucu tespit edildi. Uyuşturucuyla ilgili gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.

Anadolu Ajansı 20.02.2014 - 13:30

Peruk içinde uyuşturucu

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Şubat'ta Brezilya'dan İstanbul'a, biri kadın iki kişinin, birbirlerinden ayrı olarak kokain getirdiği bilgisine ulaştı.

Atatürk Havalimanında önlem alan narkotik ekipleri uçaktan inen Arjantin uyruklu M.Ö'yü gözaltına aldı ve Brezilya uyruklu A.D.D.O. isimli kadını takibe başladı.

Şüpheli kadının havalimanı içerisinde Lübnan uyruklu J.M. ile buluşarak çıkışa yöneldiğini gören ekipler, bu iki şüpheliyi de gözaltına aldı.

Şüphelileri üst aramasından ve sağlık kontrolünden geçiren polis, A.D.D.O. isimli kadının başındaki peruğa gizlenmiş 697 gram kokain ele geçirdi.

Hastanede röntgen filmi çekilen M.Ö. isimli şüphelinin midesinde ise 70 kapsül içerisinde 790 gram kokain tespit edildi. Hastanede yapılan müdahaleyle şüphelinin midesindeki uyuşturucu kapsülleri çıkarıldı.

Emniyet Müdürlüğünde işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen yabancı uyruklu 3 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...