Peruklu dolandırıcı yakayı ele verdi

Adana’da kendisini polis olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan bir zanlı yakalandı. Peruk taktığı belirlenen zanlının, 6 kişiyi 405 bin lira dolandırdığı öğrenildi.

İHA 24.02.2015 - 11:28

Peruklu dolandırıcı yakayı ele verdi

Çukurova ilçesinde kendisini polis olarak tanıtan bir kişi, 6 kişinin 405 bin lira parasını dolandırdı.

Şikayet üzerine olayla ilgili inceleme başlatan polis, zanlın peruk taktığını belirledi. Zanlının dolandırıcılıktan sabıkası olan Talha C. olduğundan şüphelenen polis, bu kişinin fotoğrafına bilgisayarda saç ekledi.

Dolandırıcılık kurbanları, saç eklenen bu kişinin kendilerini dolandıran zanlı olduğunu söyledi.

Zanlı, bir kişiyi daha telefonla arayıp kendisini polis olarak tanıtarak, "Kimlik bilgileriniz PKK'nın eline geçmiş. Onlara hesabınızdan para aktarılıyor, biz gizli bir operasyon yapıyoruz paralarınızı da koruma altına alacağız. Paranızı bankadan çekip verdiğim adrese getirin" dedi.

Bunun üzerine vatandaş hemen bankaya gitti, yakınları da şüphelenip polisi aradı. Polisin düzenlediği operasyonla zanlı, suç üstüyakalandı.

Talha C.'nin üzerinden sahte bir kimlik çıktı. Kendisinin Talha C. olmadığını ileri sürdü. Ancak polis, kafasındaki peruğu çıkartarak bilgisayardaki fotoğrafını gösterdi.

Zanlı, kendisine yardım eden Ferdi E. ile birlikte adliyeye sevk edildi.

Bu arada, Talha C.'nin hırsızlık suçundan Kozan Açık Cezaevi'nde yatarken kaçtığı ve 5 aydır arandığı öğrenildi. Ayrıca Talha C.'nın dolandırıcılık suçundan 2 yıl 11 ay hapis cezası aldığı da belirlendi.

Sayfa Yükleniyor...