Perwer: Dönersem, Türkler için de söylerim

Kürt sanatçı Şivan Perwer, açılım sürecinin iyi gitmesi halinde Türkiye'ye dönebileceğini belirterek “Memleketimi özledim. 34 yıl oldu, yetmedi mi?” dedi. Perwer, geri dönerse Türkler için de müzik yapacağını söyledi.

Haberler 25.10.2009 - 11:14

Irak’ta DHA’ya konuşan Kürt sanatçı Şivan Perwer, “Demokratik Açılım”ı desteklediğini bir kez daha yineledi.

Perwer, şöyle konuştu: “Açılım olursa Kürt halkı, millet olur. Türkler hangi haklara sahiplerse Kürtlerde o haklara sahip olurlarsa açılım olmuş demektir. Bu da gerçekten kardeşlik demektir. Aslında Gül ve Erdoğan iyi adımlar attılar. Bunları desteklemeli ve bunlarda açılımdan vazgeçmemeliler. Geçerlerse çok daha kötü olur.”

'34 YIL YETMEDİ Mİ?'
Sürecin yolunda gitmesi durumda ’ye dönebileceğini belirten Perwer "İnsanlarımı, memleketimi, dostlarımı çok özledim. En çok benden sonra doğan kardeşlerimi özledim. Onları halen görmüş değilim" dedi.

Doğduğu toprakları çok özlediğini söyleyen Perwer, “Dönüşümü daha da öne alabilirim. Bu tamamen açılıma bağlı. 34 yıl oldu ayrılalı yetmedi mi?" diye konuştu.

'TÜRKLER İÇİN DE SÖYLERİM'
Şivan Perwer, Türkiye'ye dönmesi halinde de sadece Kürtler için müzik yapmayacağını ifade etti.

Perwer, şunları söyledi: "Dönersem sadece Kürtlere şarkı değil, Türklere de söyleyeceğim. Sanatçılar toplumlar arasın da fark gözetmez. Onlar şarkı söyler konserlerle insanları birleştirir. İnsanlar arasın da sevgi üretir, dostluk köprüsü kurarlar. Ben tüm Türkiye için söyleyeceğim. Savaşsız bir dünya için kendi çapımda hep mücadele ettim ve etmeye devam da edeceğim."

HEYKEL Mİ, ÖLMEDİM HENÜZ!
Perwer, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde heykelinin dikileceği haberlerinin hatırlatılması üzerine "Yahu heykeller ölüler içindir!" diye espri yaptı.

Perwer açılışa kendisinin de katılmak istediğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...