Petrol istasyonu felaketin eşiğinden döndü

Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde bir petrol ve LPG istasyonundaki lastik tamir yerinde çıkan yangın, akaryakıt pompalarına ve depolarına sıçramadan itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Haberler - CHA 11.09.2015 - 18:10

Petrol istasyonu felaketin eşiğinden döndü

Adıyaman karayolu üzeri Kâhta girişinde bulunan petrol ve LPG istasyonu içerisindeki araç lastiği tamir yerinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Lastiklerin de alev almasıyla birlikte yangın kısa sürede büyüdü ve çıkan yoğun duman etrafı kapladı.

Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen Kâhta Belediyesine ait 2 itfaiye aracı aralıksız yangına müdahalede bulunarak yangını petrol istasyonunun akaryakıt pompalarına ve depolarına sıçramadan kontrol altına almaya çalışırken, AKEDAŞ bölgede elektrikleri keserek olası bir faciayı önledi.

Yaklaşık 45 dakikalık müdahalenin ardından kontrol altına alınan yangın, yapılan soğutma çalışmalarının ardından tamamen söndürüldü. Ulaşıma kapanan Kâhta-Adıyaman karayolu yangının söndürülmesinin ardından yeniden ulaşıma açıldı.

Lastik tamircisi, yangına yoldan geçen araçlardan veya yayaların sorumsuzca atmış oldukları sigara izmaritinin sebep olabileceğini iddia etti.

Sayfa Yükleniyor...