TBMM Genel Kurulu'nda MHP Milletvekili Osman Durmuş, AK Parti Aydın İl Genel Meclis üyesi İsmail Hakkı Eser'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı "İkinci peygamber" sözünü hatırlatması kavgaya neden olmuştu.

İlişkili Haberler


Başbakan Erdoğan'ın "görevden alınması talimatını verdim" dediği İsmail Hakkı Eser, partisinden istifa etti.

''Teşbihte bir hata vardır, bunu savunmuyoruz'' diyen Eser, özetle şöyle konuştu: ''Maksadını aşan sözler sarf edilmiştir. Bunları itikadi anlamında söylememiz asla söz konusu değildir. Benim dünya görüşüme de terstir ve bunun yanlış olduğunu da en iyi bilenlerden olduğumu ifade ediyorum ama bir sürçülisan olmuştur.

Sadece cımbızla alınarak CD'nin belli yerlerini Türkiye kamuoyuna gösterilmesi fevkalade yanlıştır. O konuşmanın devamında amacımın ne olduğunu çok net bir şekilde ifade ediyorum ama bu yayınlanmıyor, sadece belli bölümleri ele alınarak, Türkiye kamuoyuyla paylaşılarak buradan siyasi rant elde edilmeye çalışılıyor. Bu hiç de etik değildir. Bu anlamda bu olayı gerçekleştiren MHP'li milletvekillerini de kınıyorum.

Bilindiği gibi olayların akışı itibarıyla da Sayın Başbakanımızın, bizim partimizde bu anlamda yaklaşımı olan bir şahsı barındırmamasını da bir emir telakki olarak görüyorum. Bunun gereği olarak da çok sevdiğim AK Parti'den istifa ediyorum.''