Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı dolayısıyla Ezine peynirini tüm dünyaya tanıtmak için proje oluşturduklarını söyledi.

Babaoğlu, ilçede 51 otobüs durağının bulunduğunu, 43 durağın baştan aşağıya yenileceğini ve bunun maliyetinin 150 bin lira olacağını ifade etti.

‘Laf ile peynir gemisi yürümez’ (atasözü): Sadece konuşarak, ‘yaparım-ederim’ diyerek bir yere varılmaz ve hiçbir iş gerçekleştirilemez. Atıp tutmaktan ziyade harekete geçip uygulamak ve çalışmak gerekir.

Babaoğlu, "Ezine-İzmir karayolunda bulunan 8 otobüs durağı peynir dilimi şeklinde dizayn edilecek. Günde 5 bine yakın aracın geçiş yaptığı bu yol üzerindeki peynir dilimi şeklindeki duraklar Ezine peynirimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak" dedi.

Babaoğlu, peynir dilimi şeklinde durakların toplam maliyetinin ise 100 bin lira olduğunu dile getirip, "Yenilenmiş duraklarımızı 18 Mart'a kadar hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Projeyi sponsorlarımızın desteğiyle hayata geçirdik. Bundan dolayı duraklarda sponsor olan firma, işyeri ve iş adamlarının reklamları 1 yıl boyunca yer alacak" diye konuştu.