Dolandırıcıları yakalatmak için pijama ve terlikle bankaya koştu

Adana’da emekli öğretmen Abdullah Deniz, kendisini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcıyı yakalatmak için pijama ve terlikle bankaya geldi. Ancak dolandırıcılar telefonu kapattı.

DHA 15.02.2016 - 16:04 | Son Güncelleme : 15.02.2016 - 16:05

Dolandırıcıları yakalatmak için pijama ve terlikle bankaya koştu

Adana’nın Merkez Seyhan ilçesinin Ziyapaşa Mahallesi'nde oturan emekli öğretmen Abdullah Deniz'in cep telefonunu arayıp, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar"Sen kimliğini kayıp ettin mi? Şu anda Bingöl'de polisimize, askerimize kurşun sıkanlar senin kimliğini kullanıyor. Hakkında soruşturma açıldı, 1 ile 8 yıla kadar hapis yatabilirsin" dedi.

“Dolandırıcısınız” diyen Deniz’e küfreden söz konusu kişeler, "Biz yalan mı söylüyoruz, hemen bankaya gidecek, bütün paranı çekeceksin. Sen bankaya gittiğinde 'Mustafa' dersen biz seni tanırız" dedi.

Dolandırıcıları yakalatmak isteyen Abdullah Deniz, evden eşinin terliklerini giyip hızla dışarıya çıktı.

Yolda rastladığı bir vatandaşa, telefonu göstererek, "Beni dolandırmak istiyorlar" uyarısında bulunan Deniz, 155'i aramasını istedi.

Vatandaşın ihbarı üzerine harekete geçen polis, bankaya gelen Abdullah Deniz ile buluştu. Deniz'in niyetini anlayan dolandırıcılar, telefonu kapattı.

Bankadaki hesabını kontrol eden Abdullah Deniz, "Ben emekli bir öğretmenim. Daha önce böyle olayların olduğunu duydum. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden de bu tip olaylara karşı uyarı mesajları geliyordu. Adamı yakalatmak için harekete geçtim, ama fark edip telefonu kapattılar. Şu halime bakın, yataktan fırlayıp kalktım, terlikle dışarı çıktım. Ama yakalanmadılar" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...