Antalya'da bir grup öğretmenin piknikte öğrencilerin yanında rakı içtiği iddiası üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan inceleme sonuçlandı. İnceleme sonucu öğretmenler hakkında soruşturma açılmasına gerek görülmediği belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, yapılan incelemede Antalya Lisesi’nde görev yapan öğretmenlerin eğlenmek amacıyla aileleri ile pikniğe gittiği, pikniğe öğrencilerini kesinlikle götürülmediği belirtildi.

Açıklamada, öğretmenler hakkında herhangi bir soruşturma açılmasına gerek görülmediği de kaydedildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü açıklamasında, konuyla ilgili inceleme yapmak üzere İl Eğitim Denetmenleri’nin görevlendirildiğini vurgulayarak şöyle denildi:

"Söz konusu haber ve iddialarla ilgili görevlendirilen İl Eğitim Denetmenleri tarafından yapılan incelemelerde, Antalya Lisesi’nde görev yapan bir grup öğretmenin 12 Haziran 2010 tarihinde dinlenmek ve eğlenmek amacıyla Büyükçaltıcak piknik alanına aileleri (eşleri, çocukları, anne ve babaları) ile birlikte gittikleri, bu pikniğe okul öğrencilerini kesinlikle götürmedikleri, olayın okul öğrencileri ile hiç bir ilgisinin olmadığı, öğretmenlerin hafta sonu kendi aralarında yaptıkları bir gezi olduğu anlaşılmış olup, yapılan bu araştırma ve inceleme sonucunda öğretmenler hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmamıştır."