Pırlantada yılbaşı rekabeti

Yeni yıla sayılı günler kala pırlanta firmaları ve mağazaları, yüzde 50'ye varan indirimler sunarken, sevgili için ''teksin'' anlamına gelen tek taş yüzüğün fiyatı 250 liradan başlıyor.

Haberler 27.12.2010 - 10:37

Pırlantada yılbaşı rekabeti

Son yıllarda ardı ardına açılan mağazaların da etkisiyle daha fazla talep görmeye başlayan pırlanta ve elmas taşlı altın takılar, yılbaşı, sevgililer günü, evlilik yıldönümü ve doğum günü gibi özel günlerin en anlamlı hediyesi oldu.       

Yeni yıla sayılı günler kala birçok kişi, hediye için arayışlarını sürdürürken, pırlanta, inci, elmas, zümrüt taşlı ürünleriyle takı firmaları arasında yaşanan rekabet, pırlanta taşlı takılarda yüzde 50'ye varan indirimleri getirdi.        

Özellikle sevgili için ''teksin'' anlamına gelen pırlanta tek taş yüzükler, indirimlerle 250 liradan başlıyor ve kullanılan taşın değerine göre fiyat yükselebiliyor. Dikkati çekici bir tek taş için ise bin lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Pırlanta yüzükler, bütçeye göre 40 bin liraya hatta daha da fazlasına ulaşabiliyor.        

Zümrüt taşlı yüzükler 300 liradan başlarken, kar tanesi şeklinde olan pırlanta taşlı altın kolyeler ise bu dönemde 249 lira yerine 199 liradan satılıyor. Kar tanesi kolyeler de fiyat, taşın değerine göre yükselebiliyor.
       
ERKEKLER DE TEK TAŞ BEKLİYOR
Yeni yıl yaklaşırken kadınlar kadar erkekler de tek taşlı ürünler bekliyor. Firmalar ise erkekler için pırlanta taşlı küpe, yüzük, kol düğmesi, deri kemer, çanta, kravat, bileklik, kolye ve kravat iğnesi gibi ürünler sunuyor.        

Tek pırlanta taşlı erkek küpesi 209 liradan başlayan fiyatlarla satılırken, pırlantalı erkek yüzük yaklaşık bin 500, kol düğmesi ise 200 liraya alınabiliyor.        

Parası olanlar için 6 bin lirayı geçen fiyatlarda pırlanta taşlı erkek yüzükler ile 5 bin liranın üzerinde kol düğmesi bile bulunuyor.        

Bazı firmalar indirimlerin yanı sıra farklı kampanyalarla daha fazla müşteriye ulaşmaya çalışıyor. Bir firma, yıl sonuna kadar yapılan 500 lira ve üzerindeki alışverişe 100 liralık hediye çeki veriyor.  

Başka bir pırlanta firması ise bin lira ve üzerindeki alışverişlerin yarısı kadar değerde istenilen ürünü hediye ederken, 500 lira ve üzerindeki alışverişe ise pırlantalı saat kolye veriliyor. Bin liranın üzerindeki alışverişlerde hem yarısı kadar hediye ürün hem de saat kolye hediye olarak sunuluyor.        

Bursa'daki Kapalı Çarşı'da bulunan kuyumcular, özellikle altın fiyatlarındaki yükselme nedeniyle satışlarının oldukça yavaşladığı bir dönemde yılbaşı canlılığı yaşandığını belirterek, özellikle hafta sonunda alışverişten memnun olduklarını söylediler.

Sayfa Yükleniyor...