PKK hedeflerine 5 ayrı hava harekatı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak'taki PKK hedeflerine 5 ayrı hava harekatı düzenledi. 23 terörist etkisiz hale getirildi.

Haberler - NTV Haber 11.09.2016 - 16:53 | Son Güncelleme : 11.09.2016 - 22:42

PKK hedeflerine 5 ayrı hava harekatı

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 4 hava harekatından üçü anlık istihbaratların değerlendirilmesi sonucu Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen hareketli hedeflere ve bir silah mevziine gerçekleştirildi. Bu harekatlarda 13 terörist etkisiz hale getirildi.

Hava Kuvvetleri'ne bağlı uçaklar öğle saatlerinde ise Kandil bölgesinde tespit edilen doçka mevziini içindeki teröristlerle birlikte imha etti. Ayrıca Şırnak'ta -Irak sınırı sıfır noktasında saldırı hazırlığında olan teröristlere de operasyon düzenlendi. Opersyonda bir adet doçka uçaksavar silahı, 2 sığınak ve çok sayıda mühimmat imha edildi.

İlerleyen saatlerde Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, Irak'ın Avaşin/Basyan bölgesinde tespit edilen BTÖ'ye ait bir dinamik hedefin, 19.52-19.55 saatleri arasında Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları tarafından hava taarruzuyla ateş altına alındığı bildirildi. Havadan yapılan ilk tespitte 10 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edilirken, görevlerini tamamlayan savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndüğü kaydedildi.  

Sayfa Yükleniyor...