PKK kundakçıları suçüstü yakalandı

Adana'da, bazı araçları kundaklayan, emniyet müdürlüğünün arka sokağına ve bir polis merkezine ses bombası atan PKK yandaşı 2 kişi suçüstü yakalandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.11.2016 - 05:39 | Son Güncelleme : 04.11.2016 - 05:48

PKK kundakçıları suçüstü yakalandı

Adana'da Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte bazı araçları kundaklayarak terör örgütü PKK propagandası içeren not bırakan, emniyet müdürlüğünün arka sokağına ve bir polis merkezine ses bombası atan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Olayların meydana geldiği yerlerdeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şahısların kaçış güzergahlarını ve gidebilecekleri yerleri tespit etti.

Şüphelilerin kullanabileceği tahmin edilen sokaklarda ve caddelerde önlem alan ekipler, yüzü maskeli ve elleri eldivenli 2 kişiyi benzin bidonlarıyla merkez Seyhan ilçesi Kıbrıs Caddesi'nde başka araçları kundaklamak istedikleri sırada yakaladı.

Özel harekat polislerinin de katıldığı ara sokaklardaki uygulamada, "Dur" ihtarına uymayan bazı şahısların peşine düşüldü
Özel harekat polislerinin de katıldığı ara sokaklardaki uygulamada, "Dur" ihtarına uymayan bazı şahısların peşine düşüldü

TEM Şube Müdürülüğündeki işlemleri tamamlanan zanlılar F.A (17) ve İ.Ö (14) Adana Adli Tıp Birimi'ndeki sağlık kontrolünün ardından Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

O ANLAR KAMERADA

Öte yandan zanlıların emniyet müdürlüğünün arkasındaki sokakta bir aracın altına ses bombası bırakması güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Görüntülere göre, iki şüpheli, ellerindeki patlayıcıyı sigarayla ateşleyerek, bir otomobilin alt kısmına bırakıp uzaklaşıyor. Bir süre sonra ise patlama meydana geliyor. Patlama sırasında araca yakınında bulunan iki kedinin kaçıştığı görülüyor.

Sayfa Yükleniyor...