PKK sığınağında sinyal kesici (jammer) bulundu

Tunceli'de PKK'ya yönelik operasyon düzenlendi. Tespit edilen iki sığınakta çok sayıda mühimmatın yanı sıra bir adet de jammer bulundu.

Anadolu Ajansı 17.03.2017 - 16:06

PKK sığınağında sinyal kesici (jammer) bulundu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde düzenlenen terör operasyonlarında patlayıcı yapımında kullanılan 15 kilogram amonyum nitrat, çok miktarda mühimmat ile 3 el bombası ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığı, önemli yurtiçi olaylara ilişkin açıklama yaptı.

Buna göre, dün Ovacık'ta arazi aramasında bulunun el yapımı patlayıcı imha edildi, iki sığınak ve bir mağarada 15 kilogram amonyum nitrat, 147 kalaşnikof fişeği ile 4 şarjörü, 131 M-16 fişeği, 27 tabanca fişeği, 3 el bombası, bir termal silah dürbünü, 3 el dürbünü, 2 el telsizi ile muhtelif cins ve sayıda malzeme ele geçirildi.

Bingöl'ün Genç ilçesinde de güvenlik güçlerince tespit edilen 2 sığınakta 2 roketatar mühimmatı ve 2 sevk fişeği, 67 Biksi makineli tüfek fişeği, bir jammer (sinyal kesici) ve çeşitli malzemeler bulundu.

Kent merkezindeki arazi aramasında tespit edilen sığınakta da patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ve bir şişme bot ele geçirildi.

Batman merkezinde yapılan arazi aramasında tespit edilen el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi, bir sığınakta çok miktarda malzeme bulundu.

Sayfa Yükleniyor...