PKK operasyonunda polis kıyafeti ele geçirildi

Tunceli'de düzenlenen PKK operasyonunda teröristlere ait silah ve mühimmatın yanısıra bir adet polis kıyafeti de ele geçirildi.

Anadolu Ajansı 18.03.2017 - 11:01

PKK operasyonunda polis kıyafeti ele geçirildi

Tunceli'de "Şehit Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel-73" operasyonunda yol kenarına tuzaklanmış el yapımı patlayıcı düzeneği ile teröristlere ait silah mühimmat ve yaşamsal malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla devam edildiği belirtildi.

Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca 16-17 Mart'ta il merkezi kırsalında "Şehit Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel-73" operasyonu gerçekleştirildiği hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Operasyonda, patlatılmaya hazır halde yol kenarına tuzaklanmış el yapımı patlayıcı düzeneği, bir adet büyük telsiz, 2 adet kalaşnikof piyade tüfeği, 3 adet el bombası, 10 adet kalaşnikof şarjörü, çok sayıda fişek, bir adet termal silah dürbünü, 65 kilogram amonyum nitrat, 4 adet tüp, 2 adet el telsizi, bir adet güvenlik kamerası, bir adet polis kıyafeti, çok sayıda yaşamsal malzeme, dijital malzeme ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. ele geçirilen malzemelerden silah ve mühimmatlar inceleme için muhafaza altına alınmış olup, diğer malzemeler olay yerinde imha edilmiştir."

Sayfa Yükleniyor...