PKK üç keskin nişancı kiraladı

PKK'nın Sırp uyruklu 3 keskin nişancıyı para karşılığında kiralayarak Türkiye'ye göndermesi Ankara’yı hareketlendirdi.

19.07.2010 - 09:25

PKK üç keskin nişancı kiraladı

İstihbarat birimleri terör örgütü PKK'nın Sırp uyruklu 3 keskin nişancıyı para karşılığında kiralayarak Türkiye'ye gönderdiğini tespit etti. Türkiye'ye giriş yapması beklenen keskin nişancılar için alarma geçildi.

HaberTurk gazetesinde yer alan habere göre, Emiyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı, son günlerde ülke genelinde şiddeti tırmandırmayı hedefleyen terör örgütünün 1 Haziran itibarıyla ülke genelinde ses getiren eylemleri deneyeceği bilgisini rapor etmişti. Bu raporun ardından askeri birliklere, asker yakınlarına, devriye gezen polislere ve trenlere yönelik eylem yapılacağı bilgisini rapor eden istihabarat birimleri şimdi de PKK'nın "kiralık katil" tuttuğunu belirledi. Bu yöndeki bilgilerin yer aldığı gizli ibareli yazı İçişleri Bakanlığı'na gönderildi.

İstihbarat birimlerinin tespitinde terör örgütünün şimdi de kiraladığı sniperlarla devlet büyüklerini vurmayı hedeflediği yer alıyor. Demokratik açılım sürecini ve 12 Eylül'de yapılacak anayasa değişikliği referandumunu baltalamak istediği belirtilen terör örgütü PKK'nın Avrupa sorumluları tarafından para karşılığında kiralanan Sırp uyruklu 3 keskin nişancının, devlet büyüklerine suikast düzenlemek için Türkiye'ye gönderileceği yönündeki istihbari rapor ardından Ankara harekete geçti.

"Gizli" ibareli suikast raporunun ardından, sınır kapılarında da alarma geçildi. Türkiye'ye giriş yapan Sırp uyruklu kişilerin detaylı bir şekilde aramadan geçirildiği, şüpheli kişilerin ise Türkiye'ye ne amaçla geldiği yönünde sorgulandığı öğrenildi.

Özellikle İstanbul, Ankara ve Antalya'daki havaalanlarında güvenlik en üst seviyeye çıkarıldı. Bu dönemde deniz yoluyla kaçak girişlerin önüne geçilmesi için Sahil Güvenlik Komutanlığı da uyarıldı.

İstihbarat raporunda önümüzdeki günlerde Türkiye'ye giriş yapması beklenen 3 suikastçının rütbeli askerlere ve kamu kuruluşlarına yönelik saldırı yapma ihtimali üzerine tedbirlerin artırılması istendi. Suikastçilerin özellikle rütbeli askerleri hedef olarak seçeceği vurgulanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...