NTV

PKK ve IŞİD hedeflerine hava harekatı

Anadolu Ajansı

Türkiye
Arşiv

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Mirgesav kırsalında 9, Irak'ın kuzeyindeki Kandil ve Hakurk bölgelerinde PKK'ya ait 5 hedef imha edildi. Suriye'de ise IŞİD'e ait 13 hedef vuruldu.

Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla dün düzenlenen hava harekatında, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Mirgesav kırsalında 9, Irak'ın kuzeyindeki Kandil ve Hakurk bölgelerinde ise 5 hedefin imha edildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, dün 17.00-17.15 saatleri arasında Şemdinli'nin Mirgesav kırsalına Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendi.

Bölgede tespit edilen, teröristlerin barındıkları sığınak ve barınakların bulunduğu 9 hedef ateş altına alınarak imha edildi. Bölgedeki hasar ve zayiat tespit çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan dün 19.34-20.39 saatleri arasında Irak'ın kuzeyindeki Kandil ve Hakurk bölgelerine düzenlenen hava harekatında, teröristlerin barındıkları sığınak ve barınakların bulunduğu 5 hedef vuruldu.

13 IŞİD HEDEFİ VURULDU

Ayrıca Suriye'den Türkiye’ye atış hazırlığında olduğu tespit edilen, 13 IŞİD terör örgütü hedefi, Fırtına obüsleri ve hava harekatıyla vuruldu.

Operasyonda 5 IŞİD mensubu öldürüldü, örgüte ait 2 silahlı araç, 8 bina, 3 havan mevzisi ve bir savunma mevzisi imha edildi.

Koalisyon uçakları tarafından da bölgeye 2 hava harekatı gerçekleştirildi.

ETİKETLER