PKK’dan Miroğlu’na tehdit

Taraf gazetesi yazarı Orhan Miroğlu PKK’ya bağlı olduğu iddia edilen HPG Online sitesindeki bir yazıda tehdit edildi.

29.11.2010 - 14:34

PKK’dan Miroğlu’na tehdit

PKK’ya bağlı olduğu iddia edilen HPG Online sitesinde bugün Toprak Cengiz adıyla yazılan bir yazıda Taraf gazetesi yazarı Orhan Miroğlu tehdit edildi.

“Miroğlu ve kuyruk acısı” başlıklı yazıda Taraf gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan’ın PKK’ya ve Abdullah Öcalan’a yönelik yaptığı sağduyu yazısına atıf yapılarak Miroğlu’na “cami duvarını kenarını kirletme” mesajı verilmiş.

Yazıda, “Daha öncesinde çalıştığı gazetenin baş yazarı bu konular hakkında birçok kesimi ve Kürt Halk Önderliğine yönelik sağduyu çağrılarında bulunmuştu. Herhalde gazetenin baş yazarı konunun hassasiyetini ve vehametini anlayabilmişti. Fakat Miroğlu denilen zat-ı muhterem konunun üzerine inatla gitmekte ve daha çok kaşımaya çalışmaktadır. Yani bir bakıma inatla caminin duvarını kirletmeye çalışmaktadır!” deniyor.

Yazının sonunda ise Miroğlu’na yazılarına devam ederse adının üstünün kırmızı kalemle çizileceği ve, “Miroğlu’da, mortoğlu olur bu toprakların tarihinde!” tehdidi yapılıyor.

Yazının sonunda ise Orhan Miroğlu’na ‘bu topraklarda mort olursun’ tehdidi yapılıyor. Sitede daha önce Aram Masis adıyla yazılan yazıda İbrahim Güçlü, Kasın Engin adıyla yazılan yazıda ise İsmail Beşikçi tehdit edilmişti.

Miroğlu yazdığı yazılarda patlayan bombalarla ölen masum insanları savunmuş ve PKK’nın da “kirli savaşın” bir parçası olduğunu yazmıştı. Miroğlu ayrıca anayasa referandumunda “evet” oyu verilmesi yönünde yazılar da kaleme almıştı. Uzun zamandır yazdıkları nedeniyle Don Kişot olarak adlandırılan Miroğlu bundan önce de PKK tarafından tehdit edildiğini köşesinde ifade etmişti.

Miroğlu’nun daha önce aldığı tehdit medyada pek fazla yankı bulmamıştı ancak yazılarını cesurca sürdüren Miroğlu’na karşılık tehditler devam etmişti.

Orhan Miroğlu uzun yıllar Diyarbakır Cezaevi’nde kalmış, Musa Anter cinayetinde ağır yaralı olarak kurtulmuş ve 2007 seçimlerinde DTP’nin Mersin milletvekili adayı olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...