PKK'dan sözde eylemsizlik!

Hakkari'de sabah ezanını okuduktan sonra evine giden imam, sokakta uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Adli bir olay algılamasını, Vali'den gelen terör açıklaması bozdu.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.08.2010 - 12:01

PKK'dan sözde eylemsizlik!

Hakkari’de Pehlivan Mahallesi'ndeki Hacı Sait Camisi imamı Aziz Tan, sabah ezanını okuduktan kısa süre sonra evine gitmek üzere camiden çıktı.

Tan, sokakta yürüdüğü sırada kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerin silahlı saldırısına uğradı.

Vücuduna isabet eden kurşunlarla olay yerinde yaşamını yitiren Tan'ın cenazesi, imamlık yaptığı camideki cenaze törenin ardından toprağa verildi.

Saldırgan ya da saldırganlar henüz bulunamazken, olayla ilgili ilk açıklama Hakkari Valisi Muammer Türker'den geldi.

"Daha önce tehditler alıyordu ve bunun belgeleri de var. Tehditlerin neticesi olarak infaz edildi" diyen Türker şöyle konuştu:

"Güya ateşkes ve eylemsizlik var. Üzülerek söylüyorum ki, birkaç günlük huzuru bile Hakkari'ye birileri çok gördü. Bu da güya ateşkes ortamında oldu. Birilerinin ateşkes dediği şeyin ne manaya geldiğini bu örnek en güzel şekilde gösteriyor." şeklinde konuştu.

İmam Tan'ın cenazesi... İmam Tan'ın cenazesi...

CENAZE TOPRAĞA VERİLDİ
Öte yandan, imam Aziz Tan'ın cenazesi, Van Adli Tıp Merkezi'ndeki otopsinin ardından ambulansla Hakkari'ye gönderildi.

Yıllardır görev yaptığı Hacı Sait Camisi'nde akşam namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından bir süre omuzlarda taşınan imam Tan'ın cenazesi, daha sonra ambulansla Gazi Mezarlığı'na götürüldü.

Çok sayıda kişinin katıldığı cenaze töreninde Tan'ın cenazesi, okunan dualar eşliğinde toprağa verildi.

Sayfa Yükleniyor...