Nusaybin'de PKK'lılar iki okulu ateşe verdi

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde iki okul binası PKK'lılar tarafından ateşe verildi. Okuldaki yangınları söndürmeye gelen itfaiye aracına da ateş açıldı.

DHA 15.02.2016 - 07:29 | Son Güncelleme : 15.02.2016 - 07:33

Nusaybin'de PKK'lılar iki okulu ateşe verdi

Nusaybin Yenişehir Mahallesi Yavuz Selim Sokak'ta bulunan Yavuz Selim İlkokulu'nun çatısı, dün akşam saatlerinde PKK'lı teröristler tarafından ateşe verildi.

Kısa sürede büyüyen yangın, binanın büyük bir bölümünü sardı. Bölgeye giden iki itfaiye ekibi hendek ve barikatlar nedeniyle sokağa giremezken, sokak aralarından itfaiye araçlarına ateş açıldı.

Arasözün sürücü tarafındaki yatak bölümü camına isabet eden mermi, diğer taraftan çıktı. İtfaiye aracının su deposuna da bir mermi isabet etti. Ancak depo delinmedi. Silahlı saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

PKK'lıların açtığı ateş sonucu yanan okulun olduğu bölgeye giremeyen itfaiye ekipleri de istasyona dönmek zorunda kaldı.

Aynı mahallede bulunan ve Çağ Çağ Caddesi üzerindeki Merkez İlkokulu da aynı saatlerde yine PKK'lı teröristler tarafından ateşe verildi. Okul binası alev alev yanarken, PKK'lıların itfaiye ekiplerine yine ateş açması sonucu devam eden yangına müdahale edilemedi.

İtfaiye aracının sürücüsü Aziz Sarıboğa, yangını söndürmeye gittiklerini ancak kendilerine silahla ateş açıldığı için geri dönmek zorunda kaldıklarını belirterek, "Biz yangın ihbarı aldık ve yangın bölgesine giderken bize ateş açıldı. Bir kurşun oturduğum sürücü koltuğun arkasındaki cama isabet ederek öbür taraftan çıktı. Bir kurşun da aracın arkasında su deposu bölümüne denk eldi. Ancak depo delinmedi" dedi. 

Zeynel Abidin Mahallesi Divan Yolu üzerindeki bir okuma salonuna da molotof kokteylli saldırı düzenleyen PKK'lı teröristler, saldırıdan sonra kaçarken, itfaiye ekipleri burada başlayan yangını büyümeden kontrol altına alabildi.

Sayfa Yükleniyor...