PKK’lılar maden ocağını bastı

Osmaniye'de 20 işiçiyi bir süre rehin alan PKK'lı grup iş makineleri ve binayı ateşe verdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.07.2011 - 15:04

PKK’lılar maden ocağını bastı

Osmaniye merkeze bağlı Kengerli Yaylası Kızılyüce Dağı mevkisinde yaklaşık 30 kişi oldukları belirlenen terör örgütü PKK mensupları, Akdağ Maden Ocağındaki iş makinelerini ve maden ocağına ait binayı yakarak kaçtı.

Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, güvenlik güçleri maden ocağındaki çalışanların ifadesini aldı.

Buna göre, PKK'lılar, bina ve iş makineleri ateşe vermeden önce 20 işçiyi bir süre rehin aldı.

Maden ocağında çalışanların ifadelerinde, teröristlerin binayı ve iş makinelerini ateşe vermeden önce 20 işçiyi bir süre rehin aldıktan sonra serbest bıraktığı tespit edildi.

Maden ocağında çalışan bir işçinin verdiği ifadede, ''Bizi yemekhaneye kilitleyerek rehin aldılar. Toplam 20 kişiydik. Bizi fazla tutmadılar. Arkadaşlarımızda yaralanma ve can kaybı yok. Bizi serbest bırakıp, binayı ve iş makinelerini ateşe verdikten sonra cep telefonlarımızı toplayarak kaçtılar'' dediği belirtildi.

Teröristlerden 15 kişilik grubun maden ocağına geldiği, yaklaşık 15 kişilik ayrı bir grubun da ağaçların arasında saklandığı, tamamının elinde uzun namlulu silahlar ile patlayıcı maddelerin bulunduğunu belirtildi.

Yetkililer, teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyonların başlatıldığını, Jandarma Komutanlığı ekipleri ile Özel Hareket ekiplerinin bölgeye sevk edildiğini bildirdiler.

Sayfa Yükleniyor...