PKK’lıların serbest bırakılmasına itiraz

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ve sendika yetkilileri, Kuzey Irak’tan gelen PKK’lıların serbest bırakılması kararına itiraz etti.

Anadolu Ajansı 26.10.2009 - 12:36

Ankara Adliyesi'ne gelen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ve beraberindekiler, itiraz dilekçelerini, Silopi Sulh Ceza Mahkemesi’ne gönderilmek üzere nöbetçi mahkemeye verdiler.

Dilekçede, terör örgütü üyelerinin serbest bırakılmalarına ilişkin mahkeme kararının kaldırılmasına, örgüt üyelerinin tutuklanmasına ve cezalandırılmak üzere yargılanmasına karar verilmesi istendi.

Sendikanın Genel Başkanı Akyıldız, adliyede yaptığı açıklamada, “PKK’lı teröristlerin dünya savaşı kazanmış askerler gibi ülkeye giriş yaptıklarını” savunarak, şöyle konuştu: ''Bunların tutuklanarak, cezalandırılmak üzere yeniden yargılanması gerekmektedir. Yaptığından pişmanlık dahi duymayacak pişkin teröristler affedilemez. Zafer işareti yaparak, elinde mektupla, bölücü başından devlete mesaj getirenler affedilemez. Çocuk katiline 'Sayın' diyenler affedilemez. Bu kararla şehitlerimiz bir kez daha katledilmiş, yakınlarının yüreği bir kez daha yanmıştır. Bu kararla gazilerimiz asıl şimdi ve tam da yüreklerinden yaralanmıştır. İlgililere sesleniyorum, bu karar tarihi bir yanlıştır. Bu yanlışı düzeltin. Aksi takdirde bu vebalın altından kalkamazsınız. Bedelini ödeyemezsiniz.''

Akyıldız, kendisinin ve beraberindekilerin, Türkiye Kamu-Sen adına değil, kendi şahısları adına başvuruda bulunduklarını ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...