PKK'nın ağır kayıpları telsiz görüşmelerinde

Kuzey Irak’ta ve yurt içinde yapılan operasyonlarda terör örgütünün liderlerinin de aralarında bulunduğu kayıplar telsiz görüşmelerine takıldı.

Anadolu Ajansı 27.05.2010 - 10:47

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarına yönelik gerçekleştirilen hava operasyonunda PKK'ya ağır darbe vurulduğu öğrenildi.

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk, Zap ve Kandil bölgelerindeki kamplarda barınan PKK'lıların yoğun hareket halinde bulundukları istihbaratı üzerine, geçen hafta Diyarbakır başta olmak üzere bölgedeki üslerinden havalanan Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları, terör örgütü kamplarındaki 50'den fazla hedefi imha etti.

Görevlerini başarıyla tamamladıktan sonra üs bölgelerine dönen uçakların gerçekleştirdiği harekatta örgüte ait lojistik depoları da vuruldu.

PKK’nın telsiz görüşmelerine yansıyan operasyon kapsamında, aralarında örgütün kamp sorumlularından ''Adnan'' kod adlı Ekrem Alınbay, ''Nudem'' kod adlı Sinem Bekir, ''Andok'' kod adlı Savaş Örtas, “Neval" kod adlı Jiyan Mığcı adlı kişilerin bulunduğu 19 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

TUNCELİ’DE 4 TERÖRİST YAKALANDI
Tunceli'de teröristlere yönelik başlatılan operasyon kapsamında, dün 4 teröristin etkisiz hale getirildiği bölgede silah ve mühimmatın da ele geçirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, teröristlerle birlikte, 4 Kaleşnikof piyade tüfeği 19 şarjör ve mühimmatıyla birlikte ele geçerildi.

Bölgede ayrıca, 10 el bombası, 2 el telsizi, 1 fotoğraf makinesi, 1 dizüstü bilgisayar, 1 güneş paneli, çok sayıda örgütsel doküman, muhtelif gıda ve yaşam malzemesinin de ele geçirildiği kaydedildi.

Mardin'in Midyat-Nusaybin ilçeleri arasındaki dağlık kesimde arazi arama tarama faaliyetleri yürüten güvenlik güçleri, bu sabah erken saatlerde bir teröristi sağ olarak yakaladı.

Teröristle birlikte 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, el bombaları, çok sayıda şarjör ve 1 tabanca ele geçirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...